موج
کدخبر : ۳۲۰۵۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320566

پیروز حناچی:

شهردار تهران گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی (مترو و اتوبوس) هر روز در ۲ نوبت (در ابتدا و انتهای خط) ضد عفونی می‌شوند. همکاران من در تلاش هستند تا روشی ارائه کنند تا بتوان به وسیله آن در طول روز نیز کار نظافت و ضدعفونی مترو و اتوبوس‌ها را انجام داد.

به گزارش خبرگزاری موج،  پیروز حناچی ، شهردار تهران در خصوص آخرین اقدام‌های انجام شده از سوی مدیریت شهری برای کنترل شیوع ویروس کرونا با اشاره به اینکه هفته گذشته دستورالعمل نظافت مترو و اتوبوس به نهاد‌های مرتبط ابلاغ شد، اظهار کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی (مترو و اتوبوس) هر روز در ۲ نوبت (در ابتدا و انتهای خط) ضد عفونی می‌شوند. همکاران من در تلاش هستند تا روشی ارائه کنند تا بتوان به وسیله آن در طول روز نیز کار نظافت و ضدعفونی مترو و اتوبوس‌ها را انجام داد.

شهردار تهران افزود: نظافت و ضد عفونی کردن ناوگان اتوبوسرانی در طول روز به دلیل آن‌که صندلی‌ها خیس و برای استفاده مسافران مشکل ایجاد می‌کند، کمی دشوار است که امیدوارم راهکار آن هرچه سریعتر از طرف همکاران ما ارائه شود.

حناچی در تشریح دیگر اقدام‌های انجام شده مدیریت شهری برای کنترل ویروس کرونا گفت: این آمادگی وجود دارد که با بحرانی شدن اوضاع ۵۰ نقطه از سوله‌های بحران شهرداری به قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یابد.

او ادامه داد: کار تولید مواد شوینده، ضدعفونی کننده و کیت‌های آزمایش سریع از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، نیرو‌های مسلح و وزارت دفاع در دست اجراست و ما نیز اعلام آمادگی کردیم که میادین میوه و تره بار و دیگر مراکز خود را جهت عرضه محصولات در اختیار نهادها  قرار دهیم.

شهردار تهران تصریح کرد: از ما خواسته شد تا مراکزی برای عرضه محصولات بهداشتی و ضد عفونی کننده معرفی کنیم که مقدمات کار در حال انجام است.

حناچی با اشاره به اینکه بار سفر با مترو با خود مراقبتی شهروندان ۲۰ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: با کاهش زمان اجرای طرح در محدوده‌های ترافیکی تلاش شد تا شهروندان بیشتر از وسیله شخصی خود استفاده کنند تا از این راه بار تجمع در ناوگان حمل و نقل عمومی کاهش پیدا کند.

او بیان کرد: به بخش هایی آیین نامه دورکاری کارکنان را با ظرفیت کاهش ۳۰ درصدی ابلاغ کردیم و بخش‌هایی که هنوز دستورالعمل دورکاری به آن‌ها ابلاغ نشده است، ظرف مدت چند روز آینده ابلاغ آن‌ها نیز انجام می‌شود.

شهردار تهران تصریح کرد: دستورالعمل‌های وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا را به بخش‌های مختلف ابلاغ کردیم و تمام فضا‌های تبلیغاتی سازمان زیباسازی شهرداری تهران به امر آگاهی بخشی شهروندان با هدف «آمادگی داشتن به جای ترسیدن و آموزش دیدن به جای ایجاد یأس» اختصاص پیدا کرد.

حناچی با اشاره به عرضه مواد شوینده و ضد عفونی کننده در مراکز تحت مدیریت شهرداری تهران گفت: برای تأمین مواد شوینده و ضدعفونی کننده، فروشگاه‌های شهروند و سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران آمادگی کافی را دارند و دستورالعمل‌ها نیز ابلاغ شده است تا به قیمت عادلانه در اختیار شهروندان قرار گیرد.

او تصریح کرد: کاهش و کمبود ماسک، مواد ضد عفونی کننده، کیت‌های آزمایش عامل گسترش این چنین بیماری‌هایی است و تمام تلاش ما در مدیریت شهری این است که این بحران را با کمترین عارضه پشت سر بگذاریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها