موج
کدخبر : ۳۱۹۶۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319601

سازمان هواشناسی اعلام کرد: روز سه‌شنبه (۶ بهمن) نیز بارش برف در استان‌های اردبیل، همدان، شرق لرستان، شمال چهار محال وبختیاری و ارتفاعات البرز، تهران، مازندران، سمنان، گیلان و غرب اصفهان خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری موج،  سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی به کشور از بعد ازظهر فردا (۵ بهمن) بارش برف در جنوب غرب آذربایجان غربی، ارتفاعات غربی اصفهان و استان البرز پیش‌بینی می‌شود همچنین رگبار، رعد و برق و وزش باد در استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، جنوب همدان و کهگیلویه و بویر احمد خواهیم داشت.

بر اساس این اطلاعیه طی این روز بارش باران گاهی همراه با رعد و برق در استان‌های چهارمحال و بختیاری و نوار غربی اصفهان دور از انتظار نیست.

روز سه‌شنبه (۶ بهمن) نیز بارش برف در استان‌های اردبیل، همدان، شرق لرستان، شمال چهار محال وبختیاری و ارتفاعات البرز، تهران، مازندران، سمنان، گیلان و غرب اصفهان خواهیم داشت و برای استان‌های ایلام، کرمانشاه، شمال غرب فارس، خوزستان، لرستان، همدان، اصفهان، چهار محال وبختیاری و کهگیلویه وبویر احمد رگبار و رعد و برق و وزش باد با احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

طی این روز بارش باران در استان‌های خراسان شمالی، نیمه غربی خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، سمنان، تهران، قم، کردستان، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، مرکزی و زنجان نیز ادامه دارد.

در ادامه اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: روز چهارشنبه (۷ بهمن) در شرق کرمانشاه، کردستان، شرق لرستان، همدان، جنوب زنجان، قزوین، قم، مرکزی، غرب اصفهان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و ارتفاعات گیلان، مازندران، تهران، البرز، سمنان و شمال غرب فارس بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

طی روز چهارشنبه رگبار، رعد و برق و وزش باد با احتمال تگرگ در استان‌های خوزستان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه وبویر احمد، شمال فارس، لرستان، همدان، ایلام، کرمانشاه و اصفهان وجود دارد همچنین بارش باران در کردستان، زنجان، قزوین، قم، مرکزی، سمنان، یزد، شمال خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و گیلان دور از انتظار نیست.

بر اساس این اطلاعیه روز پنجشنبه (۸ بهمن) بارش برف و باران را در خراسان رضوی و بارش باران را در شمال شرق یزد، شرق سمنان و شمال خراسان جنوبی خواهیم داشت.

این سامانه بارشی سبب لغزندگی جاده‌ها، اختلال در تردد محورهای مواصلاتی و آب‌گرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، کولاک برف و کاهش دید  به‌ویژه در گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی، بارش تگرگ در مناطق مستعد و وقوع صاعقه می‌شود. از این رو در ترددهای شهری و جاده‌ای احتیاط شود و خودروها به تجهیزات زمستانی مجهز شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها