موج
کدخبر : ۳۱۹۳۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319361

گویا:

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در مجموع آزمایش‌های بیماری کرونا در دو آزمایشگاه خیلی ویژه در کشور انجام می‌شود و کار هر آزمایشگاه معمولی نیست. این دو آزمایشگاه‌ هستند که موارد دقیق را مشخص می‌کنند، اطلاعاتش در کشور ثبت می‌شود و در اختیار مردم نیز قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدمهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خصوص نحوه انجام تست‌های آزمایشگاهی ویروس کرونا و مدت زمان لازم برای مشخص شدن نتیجه تست‌های آزمایشگاهی این بیماری، اظهار کرد: مشخص شدن پاسخ تست، مدت زمانی دارد و این موضوع به ارداه فرد آزمایش کننده  نیست؛ چراکه این تست، تستی ویژه و اختصاصی است و تا کنون در دنیا چنین تستی نبوده و طی هفته‌های اخیر این تست اختصاصی اعلام شده که در اختیار ایران نیز قرار دارد.

وی گفت: زمان مشخص شدن نتیجه آن هم کاملا مشخص است و چیزی نیست که بخواهیم در آن دستکاری یا تاخیر ایجاد کنیم. به محض آنکه نمونه‌ای بیاید در اختیار آزمایشگاه مخصوص قرار می‌گیرد و آنجا هم نمونه را بلافاصله آزمایش می‌کنند. حتی اگر شب و نیمه شب تست را دریافت کنند، همان لحظه برای آزمایش اقدام می‌شود.

گویا با اشاره به شباهت کروناویروس با بیماری‌های دیگر و احتمال اشتباه گرفتن آن با آنفلوآنزا ، گفت: فقط آزمایشگاه است که به طور دقیق می‌تواند بگوید این بیماری کرونا است یا آنفلوآنزا. بنابراین تنها موردی را می‌توان "ابتلا" اعلام کرد که آزمایش آن مثبت شده باشد. به همین دلیل هم از مردم خواستار آنیم که اخبار دقیق بیماری را تنها از وزارت بهداشت پیگیری کنند.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: در مجموع آزمایش‌های بیماری کرونا در دو آزمایشگاه خیلی ویژه در کشور انجام می‌شود و کار هر آزمایشگاه معمولی نیست. این دو آزمایشگاه‌ هستند که موارد دقیق را مشخص می‌کنند، اطلاعاتش در کشور ثبت می‌شود و در اختیار مردم نیز قرار می‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها