موج
کدخبر : ۳۱۸۳۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318381

آیت الله رییسی:

رییس قوه قضاییه گفت: بسیاری از مسایل و مشکلات کشور، راهکارش در درون و در دستان توانای جوانان این مرز و بوم است و معتقدیم تمام این مشکلات به برکت خون حاج قاسم گشوده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج،  آیت الله سید ابراهیم رییسی ، رییس قوه قضاییه عصر امروز یکشنبه 27 بهمن ماه در مراسم اربعین شهید سلیمانی در کرمان با تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی "افتخار مجاهدان در جهان اسلام" به مردم دیار کریمان و جهان اسلام گفت: آسمانی شدن شهید سلیمانی را باید به مردم ایران و جهان اسلام مبارک باد گفت.

وی با اشاره به چهلیمن روز شهادت سردار سرافراز جهان اسلام تصریح کرد: شهادت سلیمانی، قیامتی را دنیا برپا کرد و دلها در سراسر ایران و جهان اسلام را متوجه او کرد و او را متوجه به وجه الله کرد.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اینکه "حاج قاسم سلیمانی، شهید زندگی کرد تا به شهادت رسید و کریم زندگی کرد تا به شهادت رسید" تصریح کرد: کرامت، انسان را دارای روحیه و ظرفیتی می‌کند که فقط به خدا می اندیشد و فقط برای او زندگی می کند و محور زندگی او خدا می شود و تمام جوارحش به خدا می اندیشید و آنچه را که دارد از جنبه مال و تمامی امکانات وظرفیت هایی که خداوند به او داده، نثار خداوند می کند و رسیدن به این مقام را فقط خداوند می بیند.

وی اخلاص حاج قاسم را یکی از شاخصه های وی دانست و بیان کرد: اخلاص حاج قاسم سلیمانی، رمز بقا و متوجه شدن دل ها به او بود و ایشان هیچ چیزی را جزء خدا نمی دیدید.

* ولایت مدار با ولایت شعار فرق دارد

 رئیسی ولایتمداری حاج قاسم سلیمانی را دومین نکته در مکتب سردار قاسم سلیمانی ذکر کرد و افزود: حتی اگر وصیت نامه این شهید بزرگوار نیز نبود باز هم همه می فهمیدند که شهید سلیمانی ولایتمدار بود زیرا ولایت مدار با ولایت شعار فرق دارد.

رییس قوه قضائیه به وصیت نامه شهید سلیمانی اشاره و عنوان کرد: سخن شهید سلیمانی در وصیت نامه خود تا انتها ولایتمداری است و ولایت مداری در زمان امام نسبت به امام راحل و رهبرمعظم ولایت مدار بود.

وی باور داشتن مردم را از دیگر نکات مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی برشمرد و تصریح کرد: شهید سلیمانی مردم را باور داشت و نگاه و نظر مردم را تشریفاتی نمی دانست و حقیقتا مردم باور بود و واقعا نسبت به مردم عشق می ورزید و به همه مظلومین عالم عشق می ورزید و این عشق مختص کرمانی، ایرانی، سوری، عراقی و افغانی نبود.

وی با بیان اینکه در عالم سیاست گذاران دم از مردم داری می زنند و با مردم داری، دکان داری می کنند، اما مردم را باور ندارند افزود: شهید سلیمانی نظر و حرف مردم را تشریفاتی نمی دانست و حقیقتا مردم را باور داشت و همین امر سبب شده بود به نحوی دلدادگی او افزوده شود و حتی بچه های مدافع حرم، این شهید بزرگوار را پدر دوم خود می دانستند.

* شهید سلیمانی، روحیه اشرافی گری نداشت

رئیسی با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی، روحیه اشرافی گری نداشت افزود: عقلانیت یکی دیگر از ویژگی های این سردار آسمانی بود.

رییس قوه قضائیه با بیان این مطلب که در درون شهید سلیمانی اندیشه عقلانی و عقلانیت وجود داشت، اظهار کرد: حاج قاسم خوب دشمن را می شناخت. آمریکا و اسرائیل و زبان آنها را خوب می شناخت و می دانست تنها در مقابل آنها باید با قدرت ایستاد و با قدرت جلوی آنها مبارزه کرد.

وی با تاکید بر اینکه شخصیت حاج قاسم و امام بزرگوار را نباید تحریم و تحریف کرد افزود: بچه های کرمان و سپاه ثارالله می دانند که دیپلماسی و راهبرد شهید سلیمانی چه بوده است. مواضع حاج قاسم ارتباطات از نوع مقاومت بود و هرگز روحیه تسلیم و کوتاه آمدن در قاموس حاج قاسم راه نداشت و در مکتب او نیز راه نخواهد داشت.

رئیسی با بیان این مطلب که شهید سلیمانی یک انقلابی بود و به توصیه های انقلاب عمل می کرد، تصریح کرد: شهید سلیمانی از همه تهدیدها، قدرت ساخت به طوری که در عراق و افغانستان و سوریه با کمک خود عراقی ها، افغانی ها و سوری ها قدرت ساخت و در همه کشورهای یمن، عراق، لبنان و ... حزب الله ساخت.

وی تاکید کرد: شهید سلیمانی به گونه ای عمل می کرد که تهدیدها را تبدیل به فرصت و قدرت می کرد. در استان کرمان، زادگاه این شهید بزرگوار، 6500 شهید و 19 هزار جانباز و ایثارگر وجود دارد که اینها قدرت و اقتدار برای کشور ساخته اند.

* منطقه باید بدون حضور آمریکا باشد

رییس قوه قضائیه عنوان کرد: این قدرت امروز به نظام مقتدر جمهوری تبدیل شده است و این نظام مقتدرحاوی پیام در جهان است که آن پیام  این است که منطقه باید بدون حضور امریکا باشد و ما به احترام خون حاج قاسم سلیمانی منطقه را از حضور امریکایی‌ها پاک خواهیم کرد.

رئیسی با اشاره به اینکه خون شهید سلیمانی قیامتی در دنیا به پا کرده است اظهار کرد: اکنون مردم بیش از گذشته نسبت به امریکایی‌ها و استکبار نفرت و خشم دارند و امروز امریکایی ها فهمیده اند که اگر بخواهند در منطقه خطایی بکنند؛ باید دست به سر و سر به زیر تسلیم ایرانی‌ها شوند و این وضعیت برای همه کسانی که چشمی به این آب و خاک داشته باشند، نیز مصداقیت کامل دارد.

وی با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه عین الاسد در عراق ادامه داد: بعد از شهادت سردار سلیمانی پاکی و طهارت این انقلاب در نظام و بیش از هر زمانی در منطقه رونق و طرفدار پیدا کرده است و همه باید بدانند که از این پس دیگر نظام هاضمه فساد را نمی پذیرید و اگر در هر گوشه و کنار این نظام فساد، کجی و انحرافی پدیدار شود، به شدت با آن برخورد کرده و اجازه نمی دهیم در هیچ گوشه ای از این نظام فساد لانه کند.

 وی به لزوم توجه ویژه به فرمایشات مقام معظم رهبری برای خروج از مشکلات در کشور اشاره کرد و افزود: بسیاری از مسایل و مشکلات کشور، راهکارش در درون و در دستان توانای جوانان این مرز و بوم است و معتقدیم تمام این مشکلات به برکت خون حاج قاسم گشوده خواهد شد.

رئیسی ادامه داد: نسخه ای که برای اصلاح همه امورات کشور می باشد آن است که مقام معظم رهبری فرمودند. ما هیچ مشکلی نداریم و راهکار رفع مشکل در درون این کشور وجود دارد و آنانی که رفع مشکل را در دست و چشم دشمن می بینند سخت در خطا هستند زیرا در سایه دست قدرت الهی بوده که این روزهای ایام الله رقم زده شده و بسیاری از مسایل و مشکلات که راهکارش در دستان جوانان و در داخل کشور است، به برکت خون حاج قاسم گشوده شده و خواهد شد.

رییس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه پیام حاج قاسم سلیمانی دشمن شناسی، دشمن ستیزی و مقاومت بوده و هدف، امید به آینده و مایوس نشدن است اظهار کرد: امید به آینده و هرگز مایوس نشدن و همواره امیدوار حرکت کردن و حرکت مجاهدانه می تواند مشکلات را حل کرد.

وی با بیان اینکه سردار حاج قاسم سلیمانی شاگرد مکتب خمینی کبیر و مرید مقام معظم رهبری بود عنوان کرد: کرمان عزیز چه در دامنت پرورده‌ای که منطقه را متحول کرد و در سلحشوری و ایستادگی، ایستادگی ایجاد کرد. کرمان، سرداری را تحویل دادی که مایه افتخار جهان اسلام شد و یهودی‌ها و مسیحی‌ها به سلیمانی عشق می ورزند.

* در سیاستمداران عالم از معنویت خبری نیست

رئیسی بیان کرد: در سیاستمداران عالم از معنویت خبری نیست و نتیجه عدم سیاست معنوی 70 سال ظلم به فلسطین، ساخت کلاهک هسته‌ای و ظلم به ملت های عالم شده است.

وی تصریح کرد: رهبری فرمود دشمن در منطقه خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم و این خیمه رفیع همچنان ایستاده و برافراشته نگه داشته خواهد شد و دشمن بدانند بر این پرچم بلند و انسان ساز کوچکترین خدشه و اقدامی نمی توانند بکنند.

رییس قوه قضائیه خاطر نشان کرد: امروز هر اقدامی، هر قلمی و هر فعلی در جهت امیدواری مردم حرکت کند به معنای آن است که  در راستای راهبرد جمهوری اسلامی حرکت کرده است و هر کس نیز که در مایوس کردن مردم حرکت کند بخواهد یا نخواهد، بداند یا نداند در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها