موج
کدخبر : ۳۱۶۲۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316229

محسن هاشمی:

رییس شورای شهر تهران گفت: بزرگترین خدمت به انقلاب اسلامی، تحقق وعده‌ها و شعارهای آن است که در نخستین سرود ملی انقلاب، در عبارت تامین "دین و دنیا" مردم خلاصه شده بود و امروز می بینیم که شکاف وضعیت دین و دنیای جامعه با وضعیت مطلوب بسیار عمیق شده است.

به گزارش خبرگزاری موج،  محسن هاشمی ، رییس شورای شهر تهران در ابتدای جلسه صبح امروز شورای شهر با اشاره به فرارسیدن چهل و یکمین فجر انقلاب اظهار کرد: دهه فجر امسال شاید حساس‌ترین، سالگرد پیروزی انقلاب باشد، چرا که بین مجموعه وقایع مهمی در قبل و بعد از آن واقع شده است، در ماه‌های گذشته شاهد وقایع نظیر حوادث آبان ۹۸، ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، سقوط هواپیما و ظلم تاریخی به فلسطین با نام معامله قرن بودیم و در ماه آینده نیز انتخابات مجلس و تشدید تحریم‌ها و فشارهای ظالمانه را بر کشور شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، خود پاسخی به این نوع فشارها بود و آنچه که موجب اجماع، همدلی و همراهی مردم ایران تحت رهبری امام خمینی(ره) شد، حس آزادگی، استقلال طلبی و مخالفت با خفقان و استبداد موجود بود، گفت: مردم ایران برای تحقق نظامی مبتنی بر مردم سالاری دینی حاضر به پرداخت هزینه‌های سنگین انقلاب شدند و طی دهه نخست نیز با ایستادگی در برابر بحران های داخلی و خارجی، انقلاب را تثبیت کردند.

هاشمی افزود: بزرگترین خدمت به انقلاب اسلامی، تحقق وعده‌ها و شعارهای آن است که در نخستین سرود ملی انقلاب، در عبارت  تامین "دین و دنیا" مردم خلاصه شده بود و امروز می بینیم که شکاف وضعیت دین و دنیای جامعه با وضعیت مطلوب بسیارعمیق شده است که اگر توانستیم وعده های اصلی انقلاب را محقق کنیم، آنگاه جامعه از ما شعارهای جدید را خواهد پذیرفت.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه از رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی انتظار می رود تا با فاصله گرفتن از تبلیغات کلیشه‌ای دهه فجر، به بازخوانی گفتمان انقلاب اسلامی که در پیام‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های امام خمینی(ره) و نظرات شخصیت‌های برجسته انقلاب نظیر آیت الله طالقانی، شهید بهشتی و شهید مطهری و... بپردازد گفت: همچنین در روزهای اخیر شاهد اعلام رسمی معامله قرن از سوی رییس جمهور آمریکا بودیم که با واکنش منفی جهان اسلام بویژه دولت و ملت فلسطین مواجه شد و یکجانبه گرایی ترامپ که در بدعهدی خروج از برجام مشاهده شد در نقض تعهدات بین المللی آمریکا نیز مشاهده شد و اکنون جهان اسلام نیز در یکطرفه بودن متن مشهور به معامله قرن این موضوع را کاملا لمس می کند که همه قطعنامه‌ها و مصوبات سازمان ملل را نقض کرده است. 

وی افزود: یکی از دلایل انقلاب اسلامی، یکجانبه گرایی آمریکا علیه ملتها بود و تکرار این زورگویی و عدم تعادل و توازن می تواند منشا جنبشی نوین در منطقه و بهار اسلامی دیگری باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها