موج
کدخبر : ۳۱۵۸۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315886

آیت الله رییسی:

رییس قوه قضاییه در بیانیه ای اعلام کرد: تاریخ ثابت کرده است که ستیز با عدالت، شمشیر عدالت را تیزتر می کند، لذا آمریکایی ها باید بیش از گذشته از خشم ملت فلسطین و دیگر ملت های منطقه در هراس و وحشت باشند.

به گزارش خبرگزاری موج،  آیت الله سیدابراهیم رییسی ، رییس قوه قضاییه در بیانیه ای طرح معامله قرن را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

ان فرعون علا فی الارض و جعل اهلها شیعا یستضعف طائفۀ منهم یذبح ابنائهم و یستحیی نسائهم انه کان من المفسدین و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین

طرحی که روز گذشته رئیس جمهور تروریست رژیم امریکا برای محو حقوق ملت فلسطین با عنوان  معامله قرن از آن رونمایی کرد، برگ دیگری از سلسله ترفندهای فریب¬کارانه¬ی امریکایی¬ها برای تحکیم ظلم، تجاوز و اشغالگری است که قطعاً نخواهد توانست تا فریاد عدالت¬خواهی ملت¬ فلسطین و دیگر آزادیخواهان جهان را که امروز در قامت مقاومت ظهور کرده¬است، خاموش کند.

تاریخ ثابت کرده¬است که ستیز با عدالت، شمشیر عدالت را تیزتر می¬کند، لذا امریکایی¬ها باید بیش از گذشته از خشم ملت فلسطین و دیگر ملت¬های منطقه در هراس و وحشت باشند. امریکایی¬ها باید بدانند که با غرس درخت ظلم نمی¬توان میوه¬ی صلح و آرامش را چید. امنیت و ثبات میوه¬های نهال عدالت هستند و عدالت نیز جز از راه تأمین همه¬ی حقوق ملت فلسطین و پایان کامل اشغالگری صهیونیست¬ها محقق نخواهد شد. 

معامله¬ی قرن که بر پایه¬های ظلم و تجاوز بر ملت فلسطین بنا شده¬است، نه¬تنها امنیت و ثبات را برای صهیونیست¬ها به ارمغان نخواهد آورد، بلکه ناامنی را بیش از گذشته در فلسطین اشغالی نهادینه خواهد کرد. امریکایی¬ها باید بدانند که سپر پوشالی معامله¬ی قرن، تاب ایستادگی در برابر شمشیر بران مقاومت را ندارد. 

طرح معامله¬ی قرن مغایر با اصل بنیادین و آمره¬ی حقوق بین-الملل یعنی حق تعیین سرنوشت ملت¬ها و نقض حاکمیت سرزمینی ملت فلسطین و نیز به¬رسمیت¬شناختن تجاوز و اشغالگری است، لذا نه¬تنها هیچ مقبولیتی میان ملت¬های منطقه ندارد، بلکه از هیچ مشروعیت حقوقی نیز برخوردار نیست.

امریکا با این ترفند و زپرپاگذاشتن حقوق ملت فلسطین، بار دیگر حقوق بشر را به سخره گرفت. مفاد طرح معامله قرن باید به عنوان بخشی از کیفرخواست ملت های آزاده ی جهان علیه رژیم امریکا به-عنوان گستاخ¬ترین ناقض حقوق بشر در جهان در مجامع حقوق بشری مطرح شود. ملت های منطقه از مراجع حقوقی جهانی و نیز مجامع حقوق بشری دنیا انتظار دارند تا علیه رژیم قانون¬شکن امریکا به دلیل زیرپاگذاشتن اصول بنیادین حقوق بشر اقامه¬ی دعوا کنند.

جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که تنها مقاومت است که می¬تواند تضمین¬کننده¬ی حقوق ملت فلسطین و حافظ استقلال کشورهای منطقه و ضامن امنیت منطقه باشد. تجربه¬ی چهار دهه¬ی گذشته ثابت کرده¬است که آن چیزی که خنجر تجاوزگری رژیم صهیونیستی علیه کشورهای منطقه و گسترش سرزمینی آن را به سپر دفاعی برای حفظ موجودیت این رژیم در داخل سرزمین¬های اشغالی محدود کرده¬است، صرفاً الگوی موفق مقاومت بوده¬است.  

سیاست جمهوری اسلامی ایران در موضوع فلسطین که برآمده از اصل بدیهی تأمین حقوق ملت فلسطین است، هم برقراری عدالت را برای همه تضمین می¬کند و هم امنیت پایدار و ثبات فراگیر را برقرار خواهد کرد.

سیدابرهیم رئیسی

رئیس قوه قضاییه 

نهم بهمن 1398

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها