موج
کدخبر : ۳۰۹۳۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309317

پیروز حناچی:

شهردار تهران گفت: اولین اکیپ امداد، همکاران من در حوزه خدمات شهری و آتش تشانی بودند، این در حالی بود که ما در تهران در آستانه سیل پیش رفته بودیم و می‌توان گفت بزرگترین دستاورد سیل نوروز 98 افزایش سرمایه‌های اجتماعی بود.

به گزارش خبرگزاری موج،  پیروز حناچی ، شهردار تهران در مراسم اهدای ۲۰ دستگاه خودرو حمل و جمع آوری زباله به استان‌های سیل زده کشور اظهار کرد: شعر معروفی داریم که می‌گوید: «بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند»؛ ما در آغاز سال نو تجربه‌ای داشتیم که طی ۵۰ سال اخیر بی بدیل بود و مشکلاتی را ایجاد کرد و علت وقوع حوادث در ابتدای سال این بود که هوشمندانه عمل نکرده بودیم.

شهردار تهران افزود: بخشی از مشکلات اجتناب ناپذیر بود؛ به زبان ساده وقتی دبی سد‌ها افزایش می‌یابد شما چاره‌ای جز باز کردن دریچه‌ها ندارید که همین موضوع باز کردن دریچه‌ها‌ی سد مشکلات بسیاری را برای ساکنان پایین دست ایجاد کرد.

حناچی ادامه داد: اولین اکیپ امداد، همکاران من در حوزه خدمات شهری و آتش تشانی بودند، این در حالی بود که ما در تهران در آستانه سیل پیش رفته بودیم و می‌توان گفت بزرگترین دستاورد سیل نوروز 98 افزایش سرمایه‌های اجتماعی بود.

او بیان کرد: من با شناختی که از منطقه دشت آزادگان، خوزستان، سوسنگرد، حمیدیه و بستان داشتم زمان بازدید دیدم ساکنان دهلاویه در استقبال از نیرو‌های شهرداری پایکوبی می‌کردند و این نشان از رضایت ساکنان از اقدام‌های مدیریت شهری داشت.

شهردار تهران افزود: اگر از تجربیات گذشته بهره ببریم کمتر ضربه خواهیم خورد و امیدوارم از نعمت الهی و اتفاقاتی که در نوروز ۹۷ در برخی از استان‌های کشور اتفاق افتاد درس گرفته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها