موج

سوالات مردمی در ارتباط با مشکلات و ابهامات ثبت درخواست برای دریافت طرح حمایت معیشتی همچنان ادامه دارد، سوالاتی که حتی حسین میرزایی سخنگوی ستاد طرح معیشتی از پاسخ به آنها طفره می رود.

به گزارش خبرگزاری موج، پس از افزایش قیمت بنزین دولت اعلام کرد تمام منابع حاصل از این طرح به مردم پرداخت می شود و صحبت از بسته حمایت معیشتی دولت به میان آمد. به گفته رییس جمهور قرار بود این بسته حمایتی به 18 میلیون خانوار که در شرایط حال حاضر کشور از لحاظ اقتصادی در مضیقه هستند پرداخت شود و اعلام شد 60 میلیون نفر بسته حمایت معیشتی را دریافت خواهند کرد که در سه مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

* از اختلال در 6369 تا مشکلات سایت hemayat.mcls.gov.ir

پس از پایان مراحل واریز سامانه #6369* برای ثبت شکایت کسانی که خود را مشمول دریافت این بسته می دانستند و واریزی به حسابشان انجام نشده بود فعال شد. سامانه ای که با اختلالات فراوان مواجه بود تا جایی که وزارت رفاه در اطلاعیه ای اختلال در این سامانه را تایید کرد و توضیحاتی ارائه داد.

از طرف دیگر دولت سامانه دیگری را راه اندازی کرد تا افرادی که شماره پیگیری برایشان ارسال شده است بتوانند با وارد کردن اطلاعات خود و اجازه دسترسی به حساب سرپرست خانوار شکایت خود را کامل کرده و ظرف مدت 30 روز در انتظار پاسخ ستاد طرح معیشتی بنشینند.

سامانه ای که از همان روز اول با مشکلات فراوانی از جمله باز نشدن سایت، عدم بارگذاری مناسب کد کپچای سایت، دادن خطاهای مختلف در هنگام ورود اطلاعات و ... دست و پنجه نرم می کرد و مردم را به سرحد کلافگی رسانده بود.

طبق اعلام منابع آگاه زمان ثبت شکایات در سامانه hemayat.mcls.gov.ir تا 12 آذر مهلت دارد این در حالیست که خیل عظیمی از کسانی که در سامانه 6369 کد ملی خود را ثبت کرده اند همچنان منتظر دریافت کد رهگیری برای ورود به سایت و ثبت اطلاعات خود هستند و نگران تر از همیشه به دنبال جوابی برای سوالات خود هستند تا بتوانند حق طبیعی خود-حداقل ثبت درخواست خود در سامانه- را بدست آورند.

سوالات بی پاسخ مردم درباره ثبت درخواست طرح حمایت معیشتی

بسیاری از ملت شریف ایران با تماس با خبرگزاری موج خواستار پیگیری سوالاتی شدند که به نظر می رسید باید ستاد طرح معیشتی از قبل پاسخ های آنها را برای عدم سردرگمی مردم در اختیارشان قرار می داد؛ از جمله:

 • کسانی که پس از گذشته یک هفته کد رهگیری برایشان نیامده است چه اقدامی باید انجام دهند؟
 • اگر کد پیگیری به هر دلیلی از گوشی تلفن همراه سرپرست خانوار پاک شود یا به آن دیگر دسترسی نداشته باشند چگونه مجدد باید آن را دریافت کنند؟
 • افراد مسنی که سیم کارتی به نام خود ندارند و حتی شخصی را ندارند که برایشان درخواستشان را ثبت کند چه اقدامی باید انجام دهند؟
 • شیوه ورود اطلاعات در سامانه باید چگونه باشد؟
 • در صورت اشتباه وارد کردن اطلاعات چگونه باید آن اشتباه تصحیح شود؟

و خیل عظیمی از سوالات دیگر که با مراجعه به مطالب قبلی در ارتباط با این بسته می توانید آنها را مشاهده کنید.

ثبت درخواست حدود 19 میلیون نفر برای دریافت بسته حمایت معیشتی!

به گزارش موج، تاکنون حدود 5 میلیون و 700 هزار سرپرست خانوار درخواست خود را برای دریافت این بسته ثبت کرده اند که با یک تناسب ساده با درنظر گرفتن جمعیت 85 میلیون نفری برای کشورمان ایران، حدود 19 میلیون نفر برای دریافت این بسته درخواست ثبت کرده اند، که این آمار خود جای بسی سوال دارد.

از طرفی، طبق اطلاعات منابع آگاه مشخص شد که در پی شکایات مردمی از عدم دریافت این بسته، سازمان بازرسی کل کشور نیز به موضوع ورود کرده است.

با توجه به پرسش های فراوان مردم در این زمینه پیگیری خبرنگار موج از حسین میرزایی سخنگوی طرح معیشت به جایی نرسید و برای سوالات مردم پاسخی از سمت سخنگوی این ستاد داده نشد، شخصی که مطمئنا برای پاسخ به سوالات و شبهات در این سمت انتخاب شده است.

حال باید دید در فاصله کمتر از دو روز مانده به پایان ثبت درخواست برای دریافت بسته حمایت معیشتی دولت و ارگان های اجرایی این طرح چه اقداماتی انجام می دهند تا سرپرستان خانواری که موفق به ثبت درخواست خود نشده اند، بتوانند درخواست خود را ثبت کنند. ثبت درخواستی که برای بسیاری از مردم معضلی شده که به معضلات روزمره قبلی آنها اضافه شده است.

بیشتر بخوانید:

آموزش تصویری ثبت نام جاماندگان بسته حمایتی معیشتی دولت

ملاک های حذف سبد معیشتی دولت اعلام شد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  سلام من همسرعلیرضافرجامی هستم همسرم بازنشسته سازمان تعاون باحقوق خیلی خیلی کم زندگی میکنیم خواشمندم هم حقوقمون رازیادکنین وهم سهام بنزین رابرامون واریزکنیدممنون

 • پاسخ

  سلام دو روز هست که تلاش میکنم وارد سایت بشم ولی امروز که دوازدهم هست هنوز نتونستم اگر میشد عکس صفحه براتون ارسال میکردم که بعد دهها بار ثبت کد ملی و کد رهگیری کد امنیتی نمیده

 • پاسخ

  بسه دیگه بابا نباید به هر طریقی پول دربیارید چه شما چه اون هنرپیشه های خل وضع آخه این تبلیغ درسته کلاه خودتون رو قاضی کنین هرجا میری عکس ایناذو با اون لبخن چندش آور میبینی بسه دیگه بسه دیگه

 • اعتراض به بسته معیشتی خانوارها من در دهات زندگی میکنم چطوری خرج و مخارج زندگیمو دربیارم

 • پاسخ

  سایت واردنمیشه.مردم دارندشماره حسابشان رابه کی میدند

 • پاسخ

  سلام من حساب یارانم جند ماه پیش عوض کردم و حساب قبلی بسته شده الان یارانه معیشتی به اون حساب که بسته واریز شده از کجا و کدام ارگان می تونم شماره حساب را عوض کنم

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج