موج
کدخبر : ۳۰۰۰۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-300014

علی اعطا:

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: هنوز قضاوتی در مورد سهوی یا عمدی بودن حذف نام شهید از معابر نداریم و باید تحلیل‌ها به پیش رود ولی باید توجه داشت کمیته ویژه تشکیل شده تا حقیقت‌یابی کنیم و بنا نداریم موضع‌گیری سیاسی انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج،  علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در حاشیه جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران درخصوص موضوع حذف نام شهید از برخی تابلوهای معابر شهر تهران و اقدامات کمیته ویژه در این زمینه گفت: ما از رسانه‌‌های مختلف درخواست کردیم که هر اطلاعاتی در این زمینه دارند در اختیار شورای شهر قرار دهند. تیم‌های کارشناسی از نقاط و بخش‌های مختلف  جمع‌آوری اطلاعات را انجام می‌دهند و پیگیری‌های ویژه در دست اقدام است.

وی اعلام کرد: از روزهای آینده تحلیل و آ‌نالیز اطلاعات آغاز می‌شود و تا پرسش‌های اولیه را پاسخ دهیم و اواخر مهر گزارش نهایی تقدیم هیات رئیسه شورای شهر خواهد شد.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: فرض‌هایی مطرح است که این موضوع از چه منشایی به چه صورتی رخ داده ولی تا نتایج کامل نشود این فرض‌ها را اعلام نمی‌کنیم؛‌ همچنین موضوع به این سادگی‌ها نیست و پیچیدگی‌های خود را دارد. 

رئیس کمیته ویژه بررسی حذف نام شهید از تابلوی معابر در شورای شهر گفت: اینکه چه زمانی، چه کسانی، با چه مسئولیتی در این موضوع دخالت داشته یا اینکه سهوی بوده یا عمدی مورد بررسی قرار دارد. مکاتباتی با مدیران برخی از رسانه‌های رسمی داشته‌ایم که برخی به ما پاسخ داده و برخی نداد‌ه‌اند که اگر همکاری‌‌های خود را بیشتر کنند سرعت رسیدگی قطعا تسریع می‌شود. 

وی گفت: هنوز قضاوتی در مورد سهوی یا عمدی بودن نداریم و باید تحلیل‌ها به پیش رود ولی باید توجه داشت کمیته ویژه تشکیل شده تا حقیقت‌یابی کنیم و بنا نداریم  موضع‌گیری سیاسی انجام دهیم. 

اعطا خاطرنشان کرد: در مقابل این مساله دو موضع کلی وجود داشت که در دسته اول جریحه دار شدن احساسات مردم بود که امری طبیعی است و مطالبه به حق آنها را پیگیری می‌گیریم و موضع دسته دوم مربوط به کسانی است که بهره‌برداری سیاسی کرده‌اند؛ این مساله پذیرفته شده نیست و در شرایطی که کشور به وحدت نیاز دارد چنین رویه‌ای را کسی نمی‌پسندد. 

وی گفت: شورای شهر خود را پاسخگو می‌داند که به همه ابهامات وارده جواب دهد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها