موج
کدخبر : ۲۹۳۳۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-293376

تشریح دستاوردهای طرح ملی تابستان 98 در گفتگوی موج با مرتضی سلیمی :

مرتضی سلیمی گفت: هدف و سیاست جمعیت هلال احمر اینست که مردم در بطن اجرای امورات قرار بگیرند که خوشبختانه امسال در طرح ملی تابستان 1398 بین مردم و سازمان امداد و نجات پیوندی ناگسستنی ایجاد شد.

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات در گفتگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری موج، با اظهار رضایتمندی از اجرای طرح ملی تابستان 1398 گفت: نقطه درخشان اجرای طرح ملی تابستان 98 در مقایسه با سال های گذشته همکاری بسیار عالی و تنگاتنگ مردم با سازمان امداد و نجات است که در مقایسه با سال های گذشته نسبتی عجیب و عالی دارد.

* مردم به بلوغ بسیار بالایی از همکاری با سازمان امداد و نجات رسیده اند

اجرای طرح امداد و نجات نوروزی در خراسان رضوی

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ادامه افزود: برای ما خیلی جالب بود که مردم در مقایسه با سال های گذشته به بلوغ بسیار بالایی از همکاری با سازمان هایی مانند سازمان امداد و نجات رسیده اند و طوری عمل می کنند که انگار سالهاست در این سازمان خدمت کرده اند.

* همکاری مردم موجب افزایش توان نیروهای امدادی می‌شود

وی اضافه کرد: بنابراین باید در همین آغاز از همکاری صمیمانه مردم خوبمان در اجرای بهینه طرح ملی تابستان 98 تشکر کنم. چرا که برخلاف مواردی که در سال های گذشته پیش می‌آمد امسال از آغاز اجرای این طرح تاکنون، امدادگران ما هیچ برخوردی با مردم نداشته اند و آنها به نحو احسن با توصیه های ما عمل کرده و همین امر موجب افزایش توان کار و خدمت در نیروهای امدادی ما می شد.

* سیاست جمعیت اینست که مردم در بطن اجرای امورات سازمان قرار بگیرند

سلیمی در ادامه با متذکر شدن این نکته که بیش از یک ماه دیگر از عمر و زمان طرح ملی تابستان 98 مانده است، گفت: به شما قول می دهم که در پایان این طرح آمار نهایی اجرای این طرح که در مقایسه با سال های گذشته صورت می گیرد، حیرت آور باشد. چرا که سیاست و هدف جمعیت هلال احمر همین است که مردم در بطن اجرای امورات جمعیت و سازمان امداد و نجات قرار بگیرند و با سازمان امداد و نجات همکاری صمیمانه ای داشته باشند. لذا بنده عرض می‌کنم که در طرح ملی تابستان 98 ما به این هدف رسیده ایم و این توفیق را کسب کرده ایم که بین مردم و سازمان امداد و نجات پیوندی ناگسستنی ایجاد شد که از این بابت خدای بزرگ را شاکر و سپاسگزاریم.

* 8 هزار و 886 ماموریت در طرح ملی تابستان 1398

طرح ملی امداد و نجات نوروزی

وی در رابطه با اقدامات صورت گرفته و ماموریت های انجام شده در طرح ملی تابستان 1398 گفت: مجموعه اقدامات و ماموریت هایی که سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان  "طرح ملی تابستان 1398" انجام داده را از آغاز این طرح یعنی در روز 31 خرداد سال جاری لغایت 25 مرداد ماه، مشتمل بر 8 هزار و 886 مورد ماموریت در حوزه ها و با اهداف مختلف بوده است.

رییس سازمان امداد و نجات در ادامه با تفکیک آمار کل ماموریت های سازمان امداد و نجات یاد آور شد: از 8 هزار و 886 مورد ماموریتی که عنوان شد 49 درصد از این رقم شامل ماموریت های ترافیکی مشتمل بر بوده که 5 درصد ساحلی و 5.5 درصد هم کوهستانی بوده است.

* امداد رسانی به 28 هزار و 947 نفر 

این امدادگر قدیمی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه امداد رسانی متذکر شد : در حوزه امداد رسانی تعداد 28 هزار و 947 نفر در بازه زمانی یاد شده امداد رسانی شدند.

* نجات یافتگان و مصدومان طرح ملی تابستان 98

تصادف در محور نورآباد به کرمانشاه

وی اضافه کرد: از تعداد یاد شده 7هزار و 92 نفر که در موقعیت های خطرناک درگیر بودند، توسط امدادگران ما نجات یافتندکه 60 درصد این رقم نیز در سوانح ترافیکی درگیر بوده اند. 14 درصد امداد ونجات ساحلی بوده و 8 درصد مربوط به امداد و نجات کوهستان میشد.

سلیمی در بخش دیگری از سخنانش به شمار افرادی که در فاصله 31 خرداد الی 25 مرداد ماه سال جاری در حوادث و موقعیت های مختلف دچار مصدومیت شده اند، اشاره کرد و گفت:  تعداد مصدومانی که در ماموریت های سازمان امداد و نجات به مراکز درمانی منتقل شده اند 4 هزار و 874 نفر بوده اند که تعداد 9 هزار و 41 نفر با دریافت خدمات سرپایی مداوا شده اند.

* آمار اسکان اضطراری و عملیات فنی طرح 

به گفته رییس سازمان امداد و نجات در این طرح و در حد فاصل زمان یاد شده 718 مورد عملیات نجات فنی انجام شده که 978 نفر مصدوم در سوانح ترافیکی طی عملیات های نجات فنی سازمان رهاسازی شده اند.

وی در ادامه اظهاراتش متذکر شد که از آغاز طرح ملی تابستان ١٣٩٨ تا پایان روز گذشته تعداد 5 هزار و 445 نفر از سانحه دیدگان اسکان اضطراری شده اند.

سلیمی در خاتمه با اظهار رضایتمندی از عملکرد این سازمان طرح ملی تابستان ١٣٩٨ را موفقیت‌آمیز توصیف کرد./

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها