سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 77 در وضعیت سالم قرار دارد.

لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 21 اردیبهشت 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 51 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 77 همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، طی برخی ساعات صبحگاه روز جاری (شنبه) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده خواهد شد که عمدتا ناشی از ازدیاد حجم تردد خودروها در اولین روز کاری هفته می باشد.

نظری افزود: به تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بر سرعت باد افزوده خواهد شد به گونه ای که برای برخی ساعات بعدازظهر افزایش میزان ابرناکی و وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود .

وی بیان کرد: از این رو، با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق) در بیست و یکمین روز از اردیبهشت 98، ناپایداری های جوی در طول روز سبب برقراری شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد. هرچند این وضعیت پابرجا نخواهد بود و با کاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی شنبه و تداوم این شرایط تا صبحگاه روز یکشنبه، بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: به تدریج همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) خواهد بود که پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود نسبی کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. همچنین دما تا روز یکشنبه روند افزایشی خواهد داشت.