موج
کدخبر : ۲۷۲۲۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272206

موج از سرنوشت نامعلوم مجتمع فرهنگی و ورزشی دوستان گزارش می دهد

مجتمع فرهنگی و ورزشی دوستان درمنطقه شش شهرداری تهران ناحیه 5 مقرر بود به سهم سرانه های ورزشی این منطقه افزوده شود اما این اتفاق هرگز رخ نداد. اسکلت فلزی 7 طبقه ای که در خیابان توانیر درخیابان نظامی گنجوی و درخیابان 40 شاهد قراردارد 20 سال است که بلاتکیف رها شده است و اراده ای برای ساخت وساز آن وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، مجتمع فرهنگی و ورزشی دوستان در منطقه 6 شهرداری تهران ناحیه 5 همچنان بعد از دو دهه نیمه کاره رها شده است. مقرر بود این زمین به سهم سرانه های ورزشی این منطقه افزوده شود اما این اتفاق هرگز رخ نداد. اسکلت فلزی 7 طبقه ای که در خیابان توانیر درخیابان نظامی گنجوی و درخیابان 40 شاهد قراردارد ، 20 سال بلاتکیف رها شده است.

 بنا به روایت مردم محلی و بازدید میدانی خبرنگار موج این اسکلت فلزی نیمه کاره روزگاری زمین  2000 متری بود که جوانان در آن فوتبال بازی می کردند . بعد از مدتی طبق وعده مدیریت شهری مقرر شد که در آنجا مجتمع ورزشی و فرهنگی چند طبقه ای ساخته شود اما بعد از احداث فوندانسیون اولیه این زمین به بخش خصوصی برای احداث یک مال فروخته شد.

 بعد از اعتراضات مردم محلی به شهرداری منطقه و بعد از رفت و برگشت مالکیتی در چند نوبت، این زمین مجددا در اختیار شهرداری منطقه شش قرار گرفت.

با این وجود بعد از گذشت 20 سال هنوز هیچ  اراده ای برای تعیین سرنوشت این زمین نیمه خالی وجود ندارد. مردم محلی و فعالان شهری بعد از گذشت دو دهه همچنان درباره زمینی دغدغه دارند که این ساختمان نیمه کاره نه تنها زمینه فعالیت های ورزشی و ارتقای سرانه فرهنگی و اجتماعی منطقه را فراهم نکرده بلکه سبب نازیبایی بصری منطقه نیز شده است.

طرح تفصیلی

 

شاهدان محلی معتقدند ممکن است این اسکلت متروکه و اطراف آن مانند هر فضای بی دفاع شهری زمینه آسیب های اجتماعی را فراهم کند و از این حیث تعیین تکلیف این زمین بعد از دو دهه حقیقتا ضروری است.

علاوه بر این ها دغدغه دیگری که ذهن مردم را مشغول کرده است با اینکه زمزمه مشارکت برای ساخت این مجموعه توسط شهرداری منطقه شش به گوش می رسد آیا اگر روزی این اتفاق رخ دهد بازهم منافع فرهنگی و اجتماعی شهروندان منطقه در نظر گرفته می شود و یا تنها با رویکرد اقتصادی به این ساخت و ساز نگریسته خواهد شد؟

هنوز پاسخ روشنی برای این پرسش ها از سوی مدیریت شهری منطقه شش شهرداری تهران بیان نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها