موج
کدخبر : ۲۷۰۹۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270989

سردار سلیمانی:

جانشین فرمانده ناجا گفت: هیچ کشوری در بی نظمی، ناامنی و در شرایط بحران پیشرفت مناسب نخواهد داشت و این سه موضوع بسیار مهم و حیاتی در حوزه مأموریتی نیروی انتظامی است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در نشست با فرماندهان و مسئولان انتظامی استان مازندران در قرارگاه نوروزی امام علی (ع) در ساری از همه مجاهدت‌های کارکنان ناجا در طول سال ۹۷ قدردانی کرد و گفت: سال گذشته، بسیار حساس، پرکار، پرالتهاب و پرمشغله بود که در نتیجه آن به لطف الهی، شاهد شکست توطئه دشمنان نظام و انقلاب در براندازی جمهوری اسلامی ایران بودیم.

جانشین فرمانده ناجا، اضافه کرد: دشمنانی که با تهدید، تطمیع، جنگ روانی و مرعوب سازی سعی در براندازی این نظام داشتند، با لطف الهی، رهبری بی‌بدیل مقام معظم رهبری، صبر مردم شریف و مجاهدت همه نیروهای درگیر در امنیت کشور با محوریت و هدایت نیروی انتظامی، ناامید شدند که جای تقدیر دارد و قدردان همه همکارانمان هستیم.

وی با بیان این که در سال جاری دشمن همه امکانات خود را تجهیز کرد تا ملت ما را به زانو در بیاورد، افزود: به فرموده مقام معظم رهبری آنها با تمام توان آمدند و ما هم با تمام قوا و ظرفیت می‌آییم، قطعاً پیروزی از آن ماست که مطمئناً در این راه مشکلاتی هم خواهیم داشت.

سردار سلیمانی تصریح کرد: ان‌شاءالله خداوند توفیق دهد در گام آخر مقابله همه جانبه با دشمن، حضوری فعال و مؤثر داشته باشیم و اعمال ما مورد رضایت حق تعالی قرار گیرد.

وی گفت: جای افتخار دارد که همه ما در چنین موقعیتی و در چنین برهه حساسی، در تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی نقش آفرین باشیم.

جانشین فرمانده ناجا اظهار کرد: پیشاپیش به شما خدا قوت می‌گویم، ان‌شاءالله در این عرصه همه ما موفق باشیم و پایان امسال در چنین روزی جشن پیروزی بگیریم.

وی با اشاره به شعار سال ۹۸ در خصوص رونق تولید، عنوان کرد: معمولاً گروه‌ها، سازمان‌ها و افراد جای خود را در شعار سال پیدا می‌کنند و رونق دادن به تولید در کشور وظایفی را برای آحاد مردم و سازمان‌ها ایجاد خواهد کرد.

سردار سلیمانی با بیان این که هیچ پیشرفتی در هیچ کشوری انجام نمی‌شود مگر این که مدام در آن کشور، تولید امنیت و آرامش و نظم و انضباط باشد، گفت: هیچ کشوری در بی نظمی، ناامنی و در شرایط بحران پیشرفت مناسب نخواهد داشت و این سه موضوع بسیار مهم و حیاتی در حوزه مأموریتی نیروی انتظامی است.

جانشین فرمانده ناجا، افزود: این سه مؤلفه به عنوان زیرساخت اساسی پیشرفت کشور است و ما تولیدگر امنیت، آرامش و نظم و انضباط هستیم.

سردار سلیمانی با بیان این که نقش ما در تأمین این سه مؤلفه، مهمتر از نقش همه سازمان‌های حاکمیتی و گروه‌های مردمی است، ابراز امیدواری کرد: به یاری خدا و توفیق الهی در سال جاری نمایان‌تر از همه سال‌ها متناسب با شعار سال در این عرصه عمل کنیم و شاهد سالی سرشار از امنیت فراگیر، آرامش مثال زدنی، نظم و انضباط و قانونمداری باشیم.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اهداف و فلسفه راه اندازی قرارگاه نوروزی پلیس و نقش آن در برقراری نظم و امنیت، گفت: در ایام تعطیلات نوروز بیشتر مردم به مسافرت می‌روند و خانه‌های خود را خالی می‌کنند و در اماکن و معابر عمومی حضور دارند و بیش از هر زمانی به امنیت، آرامش و نظم و انضباط نیاز دارند.

وی افزود: مردم نیاز به سفری ایمن دارند و در طول سفر نیازمند امنیت مالی و جانی هستند به همین دلیل با ایجاد قرارگاه و بسیج نیرو به دنبال آن هستیم با ایجاد امنیت خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.

سردار سلیمانی، یادآور شد: امسال به دلیل انتظارات و فرامین مقام معظم رهبری، از حساسیت بیشتری برخوردار بود و اولویت‌های سال ۹۸ نیز با تدابیر فرمانده محترم نیرو تعیین شد و به تأیید حضرت آقا نیز رسید.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند: "جان باختگان ناشی از تصادفات باید به حداقل برسد و هیچ توجیهی وجود ندارد". افزود: همه سازمان‌ها درگیر هستند، ولی ما پرچمدار این کار هستیم. در این حوزه نیز هدف گذاری کردیم و با درایتی که فرماندهان ما دارند و با برنامه‌ریزی و حضور مؤثری که در نقاط مرجع خواهیم داشت به دنبال آن هستیم تا بتوانیم آمار تصادفات و جان باختگان و مجروحان ناشی از حوادث رانندگی را به حداقل برسانیم.

سردار سلیمانی با اشاره به این که تغییرات جوی و تردد زیاد در جاده‌ها عواملی هستند که می‌تواند در افزایش تصادفات نقش داشته باشند، افزود: با توجه به این شرایط در این استان و در کل کشور روند خوب است.

جانشین فرمانده ناجا، افزود: به مسئولان دولتی و حکومتی اعلام و رسانه‌ای کردیم تا با هماهنگی سازمان‌های ذیربط به نحوی عمل کنیم که حداقل ۲ هزار نفر از جان باختگان ناشی از تصادفات را در سال ۹۸ کاهش دهیم.

وی افزود: این در وضعی است که ما در یکی دو سال گذشته میزان کاهش تصادفات متوقف و اندکی با افزایش آمار جان باختگان مواجه بودیم که این یک کار جهادی را می‌طلبد، البته برخورداری از امکانات و تجهیزات را نیازمندیم که همه این موارد را به دولت و وزیر راه و همه عزیزان اعلام کردیم.

سلیمانی از تکمیل پروژه" سپهتن "برای همه خودروهای باربری و عمومی خبر داد و افزود: دولت موظف شد در سال جاری بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو را به جی پی اس مجهز کند که تحقق این امر در نظم و انضباط ترددها به ویژه تردد خودروهای سنگین بسیار مؤثر است.

دولت موظف شد که دوربین‌های ثابت و سیار شهری را توسعه دهد

جانشین فرمانده ناجا در ادامه افزود: دولت همچنین موظف شد که دوربین‌های ثابت و سیار شهری را توسعه دهد که در این خصوص توافقاتی با آنها داشتیم.

وی با بیان اینکه پایش تصویری در ارتقا انضباط آمد و شد و حضور فراگیر پلیس در صحنه نقش بسیار مؤثری دارد، افزود: دولت به ما قول داده تا ۱۵۰۰ دستگاه خودرو برای پلیس راه تأمین کند و ما روی این موضوع مصر هستیم.

سردار سلیمانی از قول قطعی دولت در این حوزه خبر داد و افزود: در حال پیگیری برای تقویت ناوگان پلیس راه و پلیس راهور هستیم و مجوز واردات خودرو را از ستاد کل نیروهای مسلح گرفتیم.

جانشین ناجا تاکید کرد: اگر این سه گانه را انجام دهیم، با ترسیم اطلس حوادث سال‌های اخیر و شناسایی و تمرکز بر نقاط حادثه خیز و مجهز شدن به ابزار و امکاناتی که دولت در اختیار ما خواهد گذاشت همچنین تجهیزاتی که خودمان داریم به موفقیت خواهیم رسید.

وی از تجهیز خودروهای راهور و پلیس راه به سیستم جی پی اس و همچنین استفاده از دوربین البسه و دست افزارهای هوشمند در راستای هوشمند سازی پلیس خبر داد و افزود: در نظر داریم همه این امکانات را به نحوی توسعه دهیم تا همه کسانی که در مأموریت هستند از این امکانات بهره مند شوند. با افزودن این امکانات در ادامه سال موفقیت بیشتری خواهیم داشت.

وی در ادامه به موضوع سرقت به خصوص در ایام تعطیلات نوروز اشاره کرد و افزود: معمولاً در پایان ماه آخرسال و ایام تعطیلات نوروز سرقت‌های خرد کمی افزایش پیدا می‌کند، دلیل آن هم متأسفانه در سال گذشته به علت شرایط اقتصادی و دیگر موضوعات بوده است.

جانشین فرمانده ناجا، افزود: در سال جاری و شروع تعطیلات هدف گذاری کردیم که در حوزه سرقت به وضع سابق یعنی سال ۹۶ و ماقبل آن برسیم و تا امروز در کل کشور وضعیت مناسب است و با برنامه ریزی های انجام شده سرقت را کنترل و تعدیل کردیم.

وی افزود: استان مازندران به دلیل مسافر و مهاجرت پذیری و افزایش ترددها با وقوع سرقت بیشتری مواجه است و باید با همت بلند و تلاش بیشتر نسبت به پیشگیری و کاهش سرقت اقدام کنیم.

سردار سلیمانی با بیان این که ما در سال جدید ۱۰ اولویت اساسی را مصوب و ابلاغ کردیم، افزود: یکی از این اولویت‌ها توجه خاص به روحیه، انگیزه و معیشت کارکنان خدوم ناجا است و ما شاهد و آگاه همه مشکلاتی که عزیزان ما دارند، هستیم.

وی افزود: پلیس با بیشترین کار و آسیب‌ها و کمترین برخورداری‌ها مواجه است که با حمایت فرمانده محترم ناجا در سال گذشته برخی از این کمبودها جبران شد و در سال جدید تلاش داریم تا با غلبه بر مشکلات و شرایط اقتصادی موجود، میزان فشار را کاهش دهیم تا قدرت تحمل آنها افزایش پیدا کند.

جانشین فرمانده ناجا به موضوع هوشمند سازی پلیس اشاره کرد و افزود: یکی از اولویت‌های ناجا موضوع «پلیس هوشمند» در آینده است چرا که معتقدیم روش‌های سنتی دیگر پاسخگو نیست.

وی افزود: با تلاش مجاهدانه کارکنان در عرصه عمل به موفقیت‌های چشمگیرتری خواهیم رسید که مایه آرامش و آسایش خاطر ما خواهد شد و همان شود که حضرت آقا فرمودند: "نیروی انتظامی ویترین نظام و نیروهای مسلح است و اگر خوب عمل کند یعنی نیروهای مسلح و نظام خوب عمل کرده‌اند".

سردار سلیمانی با بیان اینکه در حوزه کارکنان ما دو جهت‌گیری اساسی خواهیم داشت، افزود: پلیس مقتدر و مهربان که متعلق به مردم و ولی نعمتان ما است و ما خدمتگزاری متواضع، فروتن، خدوم ملت هستیم و این خصوصیت پلیس تراز انقلاب اسلامی است.

وی افزود: اعمال قانون، محدودیت، سخت‌گیری و ضابطه‌ای کار کردن پلیس برای آسایش و امنیت مردم است و پلیس دلسوز مردم است.

سلیمانی با اشاره به ویژگی پلیس مقتدر گفت: اقتدار پلیس باید به صورتی نمایان و همه جانبه و بدون هیچ کوتاهی در مقابل تمام کسانی باشد که می‌خواهند امنیت، آسایش و آرامش مردم و نظم و انضباط جامعه را برهم بزنند.

جانشین فرمانده ناجا از حمایت همه جانبه نیروی انتظامی خبر داد و افزود: ما از پلیسی که با رعایت آداب و ادب و با جدیت در مقابل قانون گریزان و اخلالگران در نظم و امنیت جامعه مقابله خواهند کرد، حمایت خواهیم کرد.

وی افزود: در ماه‌های اخیر بارها نشان دادیم، محکم در مقابل کسانی که در مقابل اعمال قانون پلیس ایستاده‌اند و از پلیس فیلم گرفتن و پخش کردند، ایستاده‌ایم و چنان قاطع و محکم ایستاده‌ایم که با همه وجود به عذرخواهی وادار شدند.

سردار سلیمانی با هشدار به کسانی که قصد تعرض و تعدی به پلیس را دارند، افزود: محکم و قاطع با هرگونه تعرض و تعدی نسبت به پلیس برخورد می‌کنیم چرا که پلیس باید مقتدر و سرافراز باشد و مردم به پلیسی که اقتدار نداشته و توان دفاع از حریم خود را ندارد، نمی‌توانند تکیه و اعتماد کنند.

وی با بیان اینکه آرامش و آسایش مردم در سایه اعتماد و اتکا به پلیس است، افزود: مردم به پلیسی ایمان دارند که توانمند، حاضر و مشرف به همه امور و در صحنه است و پلیسی خدوم که با همه وجود می‌خواهد به مردم خدمت کند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، جانشین فرمانده ناجا، افزود: ما مظهر پلیسی دانا، توانا و خواهان خدمت به مردم هستیم و خواهیم بود و پلیس مقتدر مهربان حتماً باید این سه خصوصیت را داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها