موج

سردار رحیمی:

رئیس پلیس پایتخت گفت: در ۱۱ ماه گذشته بالغ بر ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تماس با مرکز فوریت‌ های پلیسی ۱۱۰ تهران برقرار شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در همایش فرماندهان و مدیران فاتب اظهار کرد: در ۱۱ ماه گذشته بالغ بر ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تماس با مرکز فوریت‌ های پلیسی ۱۱۰ تهران برقرار شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد تماس ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تماس منجر به اجرای ماموریت در پلیس تهران شده است، گفت: در ۲۲ مرحله طرح دستگیری محکومان متواری، بالغ بر ۱۸۰۰ نفر دستگیر و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفتند.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: در حوزه کشف جرائم در ۱۱ ماه گذشته، ۱۶۶۷۹۴ فقره کشف سرقت داشتیم که در مقایسه با سال گذشته رشد ۱۱ درصدی دارد.

سردار رحیمی گفت: در حوزه جرائم جنایی (قتل، آدم ربائی و ...) با کاهش روبرو بودیم و بالغ بر ۹۵ درصد این جرائم در تهران بزرگ کشف شده و نشان از اقتدار پلیس دارد.

وی اظهار کرد: در پلیس فتا، ۱۰ هزار و ۲۰۵ پرونده کشف شده که شامل برداشت‌ها و مزاحمت‌های اینترنتی، کلاهبرداری رایانه‌ای، دسترسی غیرمجاز به اطلاعات افراد می‌شود و اقدامات بزرگی در این حوزه رقم خورده است.

رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: علی‌رغم اینکه با رشد ۷۰ درصدی وقوع جرائم مجازی مواجه بودیم، در کشف این جرائم توانستیم رشد ۳۰ درصدی داشته باشیم.

سردار رحیمی گفت: در سال جاری ، بیش از ۸۵۰ نفر از اوباش را در محله‌ها و پارک‌ها دستگیر کردیم و شاهد افزایش ۸۶ درصدی در این زمینه بودیم .

وی ادامه داد: در طرح برخورد با حاملین سلاح سرد و گرم تاکنون بیش از ۵۵۰ سلاح شکاری و جنگی کشف شد.

فرمانده انتظامی پایتخت در تشریح عملکرد پلیس در یک سال گذشته اظهار کرد: یکی از کار‌های بزرگ پلیس تهران رسیدگی به پرونده‌های کلان و جرایم اقتصادی و بزرگ بود.

سردار رحیمی با بیان اینکه پلیس تهران در طول سال جاری به ۲۱ پرونده فساد اقتصادی او رسیدگی و هزار و ۹۰۵ نفر از افراد مرتبط با این پرونده‌ها را احضار کرد؛ گفت: ۴۹۳ نفر در این رابطه دستگیر شدند که با هماهنگی و احکام قضایی ۳۸۷ نفر به زندان رفتند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در مبارزه با کالای قاچاق که در راس ماموریت‌های ما قرار دارد، برابر اعلام رسمی گمرک شاهد ۱۳۰ درصد افزایش در میزان کشفیات هستیم.

وی گفت: در پاکسازی نقاط آلوده به معتادین متجاهر و فروشندگان موادمخدر، حدود ۹۰ باب منزل محل خرید و فروش و استعمال موادمخدر شناسایی و پلمپ شدند.

سردار رحیمی با بیان اینکه با تمام توان و با همکاری دستگاه قضایی اجازه نمی‌دهیم خللی در امنیت کشور ایجاد شود، خاطرنشان کرد: در حوزه راهور شاهد کاهش ۵ درصدی در جرائم جرحی بوده ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها