موج

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر بازرسی و مواظبت از فعالیت‌های بخش تعاون تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هفتمین جشنواره تعالی مدیریت تعاونی‌ها با تأکید بر بازرسی و مواظبت از فعالیت‌های بخش تعاون اظها کرد: ما باید برای حفاظت از تعاونی‌ها، این بخش از اقتصاد را حسابرسی کنیم تا وضعیت آنها شفاف شود؛ چطور من هر روز باید در مقابل ساختمان وزارتخانه، شاهد تظاهرات تعاونی‌های فلان وزارتخانه و فلان دستگاه باشم؟ به همین دلیل باید نظارت کنیم تا بتوانیم پاسخگوی تظاهرکنندگان باشیم اما نگاه کنید برای حسابرسی از تعاونی‌ها، ۱۵۰ میلیون تومان طلب می‌شود که این روش حمایت از تعاون نیست.

وی با بیان اینکه اعداد و ارقام تعیین می‌کند که میزان اهمیت به یک بخش چقدر است، تصریح کرد: اگر شما از جیب برای حمایت از بخشی منابع پیش‌بینی کردید، نشان می‌دهد که علاقه‌مند به بخش تعاون هستید؛ استفاده اهرمی از بودجه عمومی پس به چه معناست!؟ استفاده اهرمی این نیست که ۸۵ درصد بودجه عمومی کشور را صرف پرداخت امور جاری و حقوق کارمندان کنیم.

شریعتمداری افزود: وقتی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ۹۸ درصد اعتبارات مربوط به هزینه‌های جاری و فقط دو درصد برای امور غیرجاری اختصاص یابد. چطور انتظار داشته باشیم آموزش‌های مهارتی و فنی، بالنده و متعالی رشد کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها