موج

استاندار تهران:

استاندار تهران تاکید کرد: وقتی آمار اعتیاد بالا باشد هیچ ضمانتی برای در امان بودن فرزندان ما وجود ندارد و باید همه به صورت جدی و غیر مقطعی به حوزه مقابله علمی و تخصصی با این پدیده شوم ورود کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در سیزدهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران که صبح امروز با حضور گودرزی - معاون امنیتی و انتظامی استاندار، حسن بیگی - معاون سیاسی و اجتماعی استاندار، مروستی - مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری و اعضای این شورا در استانداری تهران تشکیل شد، ضمن اشاره به اهمیت و لزوم مقابله علمی با معضلات اجتماعی  اظهارکرد: آسیب‌های اجتماعی و درمان اعتیاد با توجه به ماهیت و پیچیدگی این معضل نسخه واحدی ندارد و نیازمند رویکردهای تلفیقی و همکاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌ها است.

استاندار تهران افزود: اقدامات خوبی شکل گرفته است و به وحدت جمعی در دستگاه‌های متولی این بخش نزدیک شده‌ایم.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: بدون تردید اگر اقدام خوبی در سطح استان تهران در این حوزه صورت گرفته باید تداوم یابد چون می‌تواند در کشور به عنوان پایلوت و الگوی مناسب برای سایر استان ها مطرح و در نهایت به کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور منجر شود در این بین البته شهرداری تهران نیز همکاری خوبی با دستگاه‌های متولی در این حوزه داشته و در کنار ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران وارد عمل شده است.

استاندار تهران افزود: چهار منطقه شوش، مولوی، هرندی و بازار تهران وضعیت خوبی از نظر اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی نداشت و نقاطی که ناامنی و عدم آسایش برای ساکنان منطقه ایجاد کرده بود مورد پایش و رصد و اقدام قرار گرفتژ و نهادهایی مانند نیروی انتظامی به‌خوبی در راستای رفع این آسیب‌ها در این منطقه اقدام کرده‌اند.

وی تصریح کرد: باید روش‌هایی که در دنیا تجربه شده و موفقیت آمیز نیز بوده است را در حوزه آسیب‌های اجتماعی نهادینه کنیم و به کار بگیریم.

استاندار تهران افزود: تیم غربالگر نیز باید حوزه آسیب‌های اجتماعی را رصد کند و هر معتاد را به تناسب مشکلی که با آن دست به گریبان است به دستگاه‌های متولی ارجاع دهد.

وی در ادامه اظهارکرد: در ایام پایانی سال که به تعطیلات منتهی می شود اقدام خوبی در راستای شیفت بندی و زمان‌بندی لازم برای پیشبرد امور صورت گرفته است که باید در تداوم و استمرار آن جدی و مصمم باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محسنی بندپی تاکید کرد: وقتی آمار اعتیاد بالا باشد هیچ ضمانتی برای در امان بودن فرزندان ما وجود ندارد و باید همه به صورت جدی و غیر مقطعی به حوزه مقابله علمی و تخصصی با این پدیده شوم ورود کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها