موج
کدخبر : ۲۶۶۷۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266739

محسن هاشمی:

رئیس شورای شهر تهران گفت: نگهداری باغات به نفع مردم شهر تهران است اما شاید به نفع مالکان نباشد. تلاش ما برای این است که باغات شهر تهران را حفظ کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در پایان جلسه علنی امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره لایحه اصلاحیه شهرداری درباره دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهری تهران اظهار کرد: این لایحه در آذرماه به دو کمیسیون معماری و شهرسازی و سلامت و خدمات شهری ارسال شد و از آنجا که دو کمیسیون به توافق نرسیدند، در جلسه امروز ناچار شدیم اظهارنظر هر دو کمیسیون را به صورت مجزا بررسی کنیم که اتفاق جدیدی در بررسی لوایح شهرداری بود. کلیات این لایحه رأی آورد اما جزئیات آن به دلیل اتمام جلسه امروز، تنها تا ماده ۳ آن بررسی شد و مقرر شد در جلسه آتی که روز سه‌شنبه هفته جاری برگزار می‌شود، ۸ ماده باقی‌مانده بررسی شود.

رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه نهایی شدن این لایحه، کمک می‌کند تا جامعه از بلاتکلیفی درباره برج‌باغ‌ها رها شود، گفت: بر اساس اظهارنظر تخصصی کمیسیون‌های مربوطه درباره این لایحه، حجم درآمد از محل مصوبه برج‌باغ‌ها با توجه به مساحت باغ‌های نابود شده، ناچیز بوده و تنها یک درصد درآمد داشته است.

هاشمی ادامه داد: لایحه برج باغ‌ها لایحه بدی نبود اما چون به نحوه اجرای آن و محدودیت‌های موجود در آن، مدام بخشنامه و دستورالعمل ابلاغ می‌شد، موجب شد نحوه اجرای این لایحه، بد شود. در اصلاحیه‌ای که شهرداری تهران ارسال کرده است، تلاش شده با نظراتی که اعضای کمیسیون‌های تخصصی اعمال کرده‌اند، مانع زیاده‌روی در ساخت و ساز در برج‌باغ‌ها شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نفع مردم در اصلاحیه‌ این لایحه چیست؟ گفت: نگهداری باغات به نفع مردم شهر تهران است اما شاید به نفع مالکان نباشد. تلاش ما برای این است که باغات شهر تهران را حفظ کنیم و در گام نخست، باغ‌های ۵ تا ۱۰ هزار مترمربع در اولویت قرار دارند؛ البته برخی از مالکان توانایی نگهداشت این باغات را ندارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها