موج
کدخبر : ۲۱۰۵۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-210592

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام خبر داد:

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: تعداد متقاضیان گواهینامه در آموزشگاه های رانندگی ایلام به میزان سه برابر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ محسن ناصری با توجه به اینکه تعداد متقاضیان اخذ گواهینامه رانندگی در آموزشگاه های رانندگی ایلام به میزان سه برابر افزایش یافت، افزود: آموزشگاه های رانندگی سطح استان از هر لحاظ آماده ثبت نام و ارائه خدمات به متقاضیان  گواهینامه رانندگی  از تاریخ یکم آذرماه هستند.

وی ادامه داد: حذف شرط وضعیت خدمت نظام وظیفه برای گرفتن گواهینامه رانندگی شامل انواع گواهینامه پایه سوم، دوم، یکم، ویژه و موتورسیکلت نیز می شود.

افراد برای گرفتن گواهینامه رانندگی نیازی به کارت پایان خدمت و معافیت سربازی ندارند

برابر ماده ۵۴ قانون بیمه اجباری خسارت وارده به شخص ثالث از تاریخ یکم آذرماه امسال افراد برای گرفتن گواهینامه رانندگی نیازی به کارت پایان خدمت و معافیت سربازی ندارند.

سرهنگ ناصری یادآور شد: این طرح آن دسته از دارندگان گواهینامه های که به دلیل عدم انجام خدمت سربازی نتوانسته اند گواهینامه خود را تمدید کنند نیز شامل خواهد شد و در واقع با اجرایی شدن این طرح شرط نیاز به کارت پایان خدمت سربازی در زمان تمدید و تعویض گواهینامه نیز حذف می شود.

متقاضیان گواهینامه رانندگی

وی افزود: متقاضیان در زمان نام نویسی باید سایر شرایط عمومی و اختصاصی اخذ گواهینامه رانندگی از جمله داشتن حداقل ۱۸ سال سن را دارا باشد و پس از ارائه گواهی سلامت جسمی و روانی از مراجع صلاحیت دار و ارائه سایر مدراک هویتی اجازه شرکت در دوره های تئوری و عملی رانندگی را پیدا خواهند کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام در پایان با تاکید بر ارتقای کیفی آموزش های تئوری و عملی رانندگی در آموزشگاه ها افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی با نظارت مستمر و کنترل بر چگونگی و کیفیت آموزش ها برای اخذ گواهینامه رانندگی نظارت می کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها