موج

سرویس بین الملل - گزارش هایی فراوانی در باره فقر، قحطی و زندگی بدوی در آفریقا منتشر می شود ولی می دانیم در این همین قاره، ثروت و ذخایر زیر زمینی زیادی وجود دارد که بخشی از آن توسط کشورهای استعمار گر و دست نشاندگانشان به تاراج رفته است. در این قاره به ظاهر فقیر، هستند افرادی که از ثروت های خیره کننده برخوردارند. مثل «یزابل دو سانتوس».

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری موج به نقل از لوموند، ایرابل دو سانتوس دختر «ادواردو سانتوس» رئیس جمهور آنگولا از سال ۱۹۷۹ میلادی تاکنون، ثروتمندترین زن قاره آفریقاست که بر اساس ارزیابی های انجام شده بالغ بر سه میلیارد یورو (۳٫۳ میلیارد دلار ) دارایی دارد.   ایزابل دو سانتوس که اخیرا به عنوان مشاور اداری شرکت ملی نفت آنگولا(سونانگول) منصوب شده به دلیل ثروت زیادی که دارد از سوی مردم کشورش به «پرنسس» معرفی می شود.

ادواردو سانتوس رئیس جمهور آنگولا

شرکتی که دختر ۴۳ ساله رئیس جمهور و فرمانده کل نیروهای مسلح آنگولا به عنوان مشاور اداری مشغول بکار شده در سال ۲۰۱۳ بیش از ۴۰ میلیارد دلار داد و ستد داشته است.ثروتمند ترین زن قاره آفریقا در نخستین نشست خبری خود گفت: ما به شفاف سازی و ارتقای عایدات شرکت پایبند هستیم و در این زمینه تلاش های زیادی را بکار خواهیم گرفت. انتصاب وی به عنوان مشاور اداری شرکت ملی نفت آنگولا موجب خشم احزاب و گروه های مخالف دولت شد و در این ارتباط رافائل مارکز آنرا یک دیکتاتور بزرگ خواند. ایزابل دوسانتوس زمانی که شش سال داشت پدرش به ریاست جمهوری آنگولا دست می یابد و باید گفت که اینک دختر رئیس جمهور دائمی این کشور به حساب می آید. وی دارای چند رستوان بزرگ در شهرهای مختلف این کشور از جمله لوآندا پایتخت آنگولا دارد و در بخش های اقتصادی دیگری نیز سرمایه گذاری کرده است.          
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها