English

فراهم نمودن زمینه انتقال شعب شرکت ها از سرزمین اصلی به مناطق آزاد و بالعکس

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از فراهم شدن زمینه فعالیت برای صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی سرزمین اصلی، با همان نام شرکت در مناطق آزاد و بالعکس خبرداد.

فراهم نمودن زمینه انتقال شعب شرکت ها از سرزمین اصلی به مناطق آزاد و بالعکس

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سازمان منطقه آزاد ماکو​، سیدصادق سعادتیان، در نشست تخصصی سازمان های مناطق آزاد و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ماکو افزود:  در راستای تحقق شعار سال و حمایت جدی از سرمایه گذاران در سال جهش تولید با مشارکت مردم،  تفاهم نامه ای دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور و سازمان ثبت اسناد و املاک عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه هر سرمایه گذاری به چند موضوع از جمله تثبیت مالکیت که مورد حمایت قانونگذار باشد نیاز دارد اضافه کرد: با همکاری اداره کل ثبت استان، نقاطی که  شرکت های  صنعتی دایرند در حداقل زمان ممکن تثبیت مالکیت انجام خواهد شد.

سعادتیان اضافه کرد: درخصوص ثبت شرکت ها و شناسه اشخاص حقوقی، تعامل بین سازمان ثبت اسناد و دبیرخانه برقرار است و در این خصوص  استان آذربایجان غربی و ماکو را به عنوان پایلوت اجرای تفاهمات انجام داده ایم.

وی ادامه داد: به همین منظور صاحبان شرکت های مستقر در مناطق آزاد که درخواست فعالیت در سرزمین اصلی به همان نام را دارند می توانند از طریق وب سرویس ایجاد شده بدون حضور فیزیکی، شرکتشان  را از سرزمین آزاد به منطقه اصلی یا برعکس انتقال دهند.

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد: لذا ضرورت داشت قوانین خاص مناطق آزاد کشور با سرزمین اصلی تطبیق می یابد که با مصوبات این کارگروه تخصص این امکان فراهم می شود.

سعادتیان با اشاره به اینکه در این سرویس تحت وب سرویس صاحبان سرمایه در حداقل زمان و بدون حضور شرکت های خود را به ثبت می رسانند گفتک  در بخش تغییرات ثبت شرکت ها نیز پیش بینی شده تا بر اساس ابلاغیه رئیس قوه قضاییه در حداقل زمان ممکن (کمتر از یک روز)  انجام شود.

نشست مشترک سازمان های مناطق آزاد با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به مدت ۲ روز در منطقه آزاد ماکو برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه