English

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی؛

پروژه‌های نیمه‌تمام کشاورزی استان از محل مولدسازی تکمیل می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: ۱۴ پروژه نیمه‌تمام حوزه کشاورزی در آذربایجان شرقی با اعتبار ۲ هزار و ۶۸۴ میلیارد ریال از محل مولدسازی املاک مازاد سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی تکمیل خواهد شد.

پروژه‌های نیمه‌تمام کشاورزی استان از محل مولدسازی تکمیل می‌شود
به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان‌ شرقی

،  اکبر فتحی در گفت‌وگو با خبرنگاران رفع موانع تولید را یکی از سیاست‌های اصلی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی دانست و در این خصوص گفت: در سال گذشته، ۲۱۰ پرونده مربوط به واحدهایی که حوزه فعالیت آنها کشاورزی است در ستاد تسهیل و رفع موانع استان مطرح شد که از این پرونده‌ها، ۱۸۸ مورد تعیین تکلیف شد.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری نیز سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی خود را موظف می‌داند در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم به رفع موانع تولید و تسهیل آن بپردازد، با تشریح عملکرد سازمان در حوزه رفع موانع تولید گفت: در این زمینه ۵۱۰ مورد به بخش‌های مختلف تخصصی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی متقاضی مراجعه کرده که تعداد ۴۱۵ مورد توسط همکاران مورد بررسی و رفع مشکل شده است. همچنین تکلیف ۴۶ پرونده در حوزه طیور و ۱۳ پرونده در حوزه امور دام به ستاد ساماندهی صدور مجوزهای تولیدات دامی سازمان ارجاع و تعیین شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به فعال نمودن واحدهای راکد و نیمه فعال حوزه کشاورزی در سال ۱۴۰۲ با استفاده از ظرفیت ستاد تسهیل استان و نهضت احیاء گفت: تا پایان سال گذشته، ۶۱ واحد راکد با سرمایه گذاری ۷ هزار و ۶۷۵ میلیارد ریال با احتساب تسهیلات بانکی و آورده شخصی احیا شد و ۲۸ واحد نیمه فعال نیز به ظرفیت کامل تولید رسید که سرمایه گذاری صورت گرفته در آن با احتساب تسهیلات بانکی و آورده شخصی، ۲ هزار و ۵۵۱ میلیارد ریال بود.

وی افزود: برنامه سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی برای سال ۱۴۰۳، احیا ۷۰ واحد راکد در حوزه کشاورزی و افزایش ظرفیت ۵۰ واحد نیمه فعال است تا این واحدها بتوانند با ظرفیت کامل به تولید بپردازند.

فتحی در خصوص میزان سرمایه گذاری انجام شده در سال ۱۴۰۲ در حوزه کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: در سالی که گذشت مجموعا ۵۹ هزار و ۴۳۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی آذربایجان شرقی انجام شد که از این میزان ۶ هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال در حوزه صنایع تبدیلی و غذائی و زنجیره های تولید، یک هزار و ۸۲۵ میلیارد ریال در حوزه طرح های تولیدات دامی شامل دام، طیور و زنبورعسل، کرم ابریشم و نوسازی و بهسازی اماکن دامی، ۲ هزار و ۹۷۷ میلیاردریال در حوزه طرح های گلخانه ای و زیر بخش باغبانی، ۲ هزار و ۵۱۶ میلیارد ریال در حوزه خط اعتباری مکانیزاسیون، ۲۳۸ میلیارد ریال در حوزه طرح‌های آبزی پروری، یک هزار و ۸۴۱ میلیارد ریال در حوزه سرمایه در گردش بذور، یک هزار و ۶۳۸ میلیارد ریال در حوزه طرح جهش تولید در دیمزارها، ۳۵ میلیارد ریال در حوزه طرح‌های آب و خاک (برقی کردن چاه‌ها و احداث استخر) و ۴۲ هزار میلیارد ریال نیز از منابع داخلی بانک‌ها شامل سرمایه در گردش بخش کشاورزی به عنوان تسهیلات پرداخت شده است.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود در سالجاری بیش از ۶۴۳ هزار و ۸۳۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان انجام شود که از این میزان ۳۰۰ هزار و ۸۲۲ میلیارد ریال آورده شخصی و ۳۴۳ هزار و ۹ میلیارد ریال تسهیلات بانکی خواهد بود.

فتحی افزود: پیش بینی ما برای میزان اعتبار مورد نیاز دولتی (استانی– ملی) در سال ۱۴۰۳ در حوزه کشاورزی آذربایجان شرقی ۱۵ هزار و ۶۵۷ میلیارد ریال است که امیدواریم با تحقق آن گام بلندی در اجرای پروژه های بخش کشاورزی استان برداشته شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه