English

مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور؛

۶۲ درصد از مدارس کشور با مشارکت خیرین ساخته شد

مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: سال گذشته ۶۲ درصد از مدارس کشور با  مشارکت خیرین ساخته شد.

۶۲ درصد از مدارس کشور با مشارکت خیرین ساخته شد
به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان‌ شرقی

، محمدرضا جعفری روز یکشنبه در انتخابات مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی، با ارائه گزارشی از وضع مشارکت خیرین در سال ۱۴۰۲، گفت: تعداد ۳۴۱ مدرسه در قالب یکهزار و ۵۲۶ کلاس درس با مشارکت ۱۰۰ درصدی خیرین، ۱۴۴۲ مدرسه در قالب ۶۰۰۲ کلاس درس با مشارکت ۵۰ درصدی خیرین در مجموع یکهزار و ۱۶۷ مدرسه با پنج هزار و ۶۷۰ کلاس درس توسط مشارکت خیرین ساخته شده است.

وی افزود: رقم تعهدات خیربن مدرسه ساز در سال گذشته از ۴۵ هزار میلیارد ریال به ۱۱۴هزار میلیارد ریال در کل کشور افزایش یافته که نسبت به سال قبل، شاهد افزایش سه برابری در این خصوص هستیم.

وی با بیان این‌که امسال تلاش می‌کنیم ۲۰۰هزار میلیارد ریال تعهدات خیرین را در کشور داشته باشیم، از برگزاری جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز خبر داد و افزود: این جشنواره‌ها از اردیبهشت ماه با هدف تبیین مشکلات فضاهای آموزشی برای مردم و بهره مندی از کمک‌های مردمی آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: امیدواریم با برگزاری چنین جشنواره‌هایی در سطح کشور و استان ها، بیش از پیش شاهد رشد چشمگیر مشارکت خیرین در موضوع مدرسه سازی بوده و در ارتقای نظام تعلیم و تربیت و تامین آینده دانش آموزان عزیز موثر واقع شویم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی نیز از فعالیت ۳۰ مجمع خیرین در استان خبر داد.

فرهاد فرهودی گفت: خیرین مدرسه ساز، کسانی هستند که برج‌های مهربانی و عاطفه را برای آرامش و آسایش دانش آموزان این مرز و بوم، بنا می‌نهند.

وی افزود: مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی در سال ۱۳۸۰ تشکیل یافته و از آن روز همراه و همدل اداره کل نوسازی مدارس استان در توسعه و احداث فضاهای آموزشی بوده است.

وی ادامه داد: تا سال ۱۴۰۱ تعداد ۲۴ مجمع خیرین را در استان داشتیم که این عدد در سال ۱۴۰۲ به ۳۰ مجمع در ۳۰ منطقه افزایش یافته و باید ۱۰ منطقه باقی مانده استان نیز نسبت به تشکیل مجمع خیرین سریعتر اقدام کنند.

وی، مدرسه یاری را رکن اصلی توسعه و نگهداری مدارس دانست و اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ بر اساس آمار ارائه شده از سوی آموزش و پرورش استان، ۳۳۰ میلیارد ریال در حوزه یاری به مدرسه جذب شده است.

وی ادامه داد: منطقه سراب در حوزه مدرسه یاری و جلب مشارکت‌های مردمی، رتبه اول را در استان داشته و شهرستان‌های شبستر و هریس نیز به ترتیب دوم و سوم هستند و حدود ۱۰هزار میلیارد ریال مشارکت مردمی در استان جذب شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه