English

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی خبر داد؛

تشکیل گروه پایش به منظور نظارت حرفه‌ای بر عملکرد بانکی و بیمه

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی هدف از تشکیل گروه پایش را تقویت و توسعه بانکداری اسلامی و نظارت مستمر و حرفه‌ای بر عملکرد نظام بانکی و صنعت بیمه دانست.

تشکیل گروه پایش به منظور نظارت حرفه‌ای بر عملکرد بانکی و بیمه
به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان‌ شرقی

، واقف بهروزی صبح امروز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: گروه پایش و نظارت بر عملکرد بانک‌ها و بیمه‌ها برای اولین بار در دولت سیزدهم و از اواخر سال ۱۴۰۰ به منظور اعمال نظارت بر عملکرد واحدهای استانی بانک‌های دولتی و بانک‌های خصوصی شده و بیمه ایران در استان تشکیل شده است.

وی افزود: هدف از تشکیل گروه پایش، تقویت و توسعه بانکداری اسلامی و نظارت مستمر و حرفه‌ای منطبق با قوانین و مقررات بر عملکرد نظام بانکی و صنعت بیمه می‌باشد.

نماینده وزیر اقتصاد در استان با اشاره به عملکرد گروه پایش تصریح کرد: در راستای اجرای سیاست‌های کلان دولت و استقرار نظام جامع نظارت و ارزیابی نظارت بر عملکرد بانک‌های دولتی و دولتی خصوصی شده استان در شاخص‌های مختلف همچون نحوه پرداخت تسهیلات تکلیفی، رصد ناترازی بانک‌ها همچنین احصاء چالش‌های موجود در سیستم بانکی و ارائه پیشنهادهای کارشناسی جهت رفع مشکلات موجود از اقدامات صورت گرفته در گروه پایش و نظارت بر عملکرد بانک‌های استان آذربایجان‌شرقی می‌باشد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: بررسی روش‌های جدید تأمین مالی از طریق بازار سرمایه، ارائه بسته‌های آموزشی به صنایع استان و … از جمله اقدامات پژوهشی و آموزشی این گروه است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه