English

استاد حوزه و دانشگاه:

امام علی عابدترین مردم در پیشگاه خداوند بود

استاد حوزه و دانشگاه گفت:امام علی(ع) عابدترین مردم در پیشگاه خدا بوده و به عبادت خدا همت ویژه داشته تا جایی که لحظه های زندگی ایشان لحظه های بندگی بوده است.

امام علی عابدترین مردم در پیشگاه خداوند بود

حجت الاسلام والمسلمین سعید اسمعیلی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج آذربایجان شرقی به مناسبت شهادت امام علی (ع) اظهار کرد: خداوند در آیات مختلفی از قرآن کریم گروهی از بندگانش را که در کارهای خیر سرعت دارند توصیف می کند و برخی خصوصیات و قابلیت های آنان را بیان می فرماید که در آیه ۶۱ سوره مومنون می فرماید: "اولئک یسارعون فی الخیرات و هم لها سابقون" و در آیه قبلی این افراد را به همت در اطاعت و بندگی خداوند و گذشت در راه او و خشوع و خداترس بودن و بازگشت به سوی خداوند وصف می کند. 

وی همچنین افزود: این ویژگی ها شاخص های در بند خدا بودن است یعنی ویژگی هایی که در جان انسان حقیقت بندگی را حاکم می کند و انسان را موجودی مستغرق در ذات الهی تبدیل می کند.

حجت الاسلام والمسلمین اسمعیلی پور تاکید کرد: از امام کاظم علیه السلام نقل شده این آیات در مورد امام علی علیه السلام و فرزندان شان نازل شده است و با این نگاه امام علی علیه السلام عابدترین مردم در پیشگاه خدا بوده و به عبادت خدا همت ویژه داشته تا جایی که لحظه های زندگی ایشان لحظه های بندگی بوده است. 

وی ادامه داد: نکته بعدی در مورد دلدادگی امام علی علیه السلام به خداوند سبحان بوده است تا جایی که غیر خدا را به حریم قلب امام راهی نبود که خداوند می فرماید: قلوبهم وجله یعنی دل هایشان در برابر خداوند و ذکر خدا خاشع بود که این شاخصه مهر خاص خدا در دل بندگان خداست. 

استاد حوزه و دانشگاه در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: امام صادق علیه السلام می فرمایند: القلب حرم الله فلاتسکن حرم الله غیر الله؛ دل امیرالمومنین سرزمین مهر خداست و این ویژگی ولی خداست.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه