موج
کدخبر : ۴۱۲۱۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-412172

مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی:

مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی گفت:سه شنبه‌های مهدویت و جمعه‌های آل یاسینی که در راستای زمینه سازی ظهور و امامت شناسی است، به صورت مستمر و منسجم در سطح شهر تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام مجید آقاجانی ، در جلسه شورای اقامه نماز سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه الزهراء (س) و گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی،اظهار داشت: ستاد اقامه نماز استان با برنامه محوری در حوزه مسائل فرهنگی و آموزشی مرتبط با این بخش با تمامی سازمان‌ها تعامل و ارتباط سازنده داشته و امر ارزیابی و نظارت بر حسن اجرای امور را از طریق کارشناسان ستاد با جدیت دنبال می‌کند.

مدیر بنیاد مهدویت آذربایجان شرقی بر استفاده از ظرفیت‌های واحدهای صنعتی استان در برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان و ارتقا جایگاه اقامه نماز در واحدهای تولیدی تاکید کرد و ادامه داد: با تمهیداتی که از سوی ستاد اقامه نماز استان پیش بینی شده، سه شنبه‌های مهدویت و جمعه‌های آل یاسینی که در راستای زمینه سازی ظهور و امامت شناسی است، به صورت مستمر و منسجم در سطح شهر برگزار می‌شود.

حجت الاسلام آقاجانی، فعالیت جهادی در زمینه نماز و مباحث اعتقادی را ضروری دانست و افزود: اشاعه فرهنگ نماز به منظور حفظ شعائر الهی و تبلیغ مفاهیم دینی و ارزشی از ضروریات بسیار مهم حال حاضر جامعه می‌باشد.

وی بر همکاری بیش از پیش سازمان‌ها و دستگاه‌ها با ستاد اقامه نماز استان تاکید کرد و گفت: همه ما در برابر موضوع نماز تکلیف داریم و باید با فرهنگ سازی بیشتر برای مواجهه با تهاجم فرهنگی بیگانگان مسئولانه اقدام کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی ، تهیه و ارائه گزارش عملکردها و اقدامات اجرایی از سوی سازمان‌ها در جهت ارزیابی، نظارت و سنجش میزان تحقق اهداف را بسیار مهم دانست و افزود: اجرای دوره‌های آموزشی و فرهنگی در زمینه اخلاق و دین در سازمان‌ها جدی گرفته شود.

غلامعلی راستی، سرپرست سازمان صمت آذربایجان شرقی نیز در این جلسه، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سردار رشید اسلام شهید سلیمانی، بر تعامل و همکاری مستمر سازمان صمت با ستاد اقامه نماز استان تاکید کرد و گفت: بااجرای برنامه‌های منسجم و با کاهش محدودیت‌های کرونایی بار دیگر شاهد استمرار برگزاری مراسم مذهبی و همچنین جلسات آموزشی نظیر تفسیر قرآن و آموزه‌های دینی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اصناف و بازاریان استان همواره در انجام اقدامات خیرخواهانه و مذهبی پیشگام بوده‌اند، افزود: مجموعه صمت استان با مأموریت‌های متنوع و ارائه خدمات مختلف به شهروندان آماده همکاری کامل با ستاد اقامه نماز استان است.

سرپرست سازمان صمت آذربایجان شرقی، ادامه داد: جلسات هماهنگی با اتاق اصناف و اتحادیه‌ها به منظور پیشبرد بیش از پیش اهداف تبیین شده ستاد اقامه نماز در بازار، مراکز تجاری و صنوف برگزار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها