موج
کدخبر : ۳۷۶۷۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376779

نماینده مردم کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس:

نماینده مردم کلیبر در مجلس با اشاره به ویژگی بودجه ۱۴۰۰ گفت: موضوعی که برای اولین بار در ردیف‌های بودجه لحاظ شده است، استفاده از ظرفیت حوزه‌های اجتماعی بسیج است که در بودجه مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، حسین حاتمی در نشست مشترک با فعالان گروه‌های جهادی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه دنیا تا این سطح گرفتار و درگیر چنین مشکلی مانند کرونا نشده بود، اظهار داشت: نیروهای جهادی در ایام کرونا کارهای بزرگی انجام دادند که تجربه موفق و جهانی است.

وی کمک‌های مومنانه را یکی از کارهای شاخص مردم و خیرین در ایام کرونا اعلام کرد و افزود: این اقدامات ظرفیت بالایی برای کمک به محرومین بود و باید تا پایان کرونا تداوم یابد.

نماینده مردم کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محدودیت منابع دولتی در کمک به آسیب دیدگان کرونا، ابراز داشت: در این شرایط بحران کرونا نمی‌توان به امکانات دولتی اتکا کرد که گروه‌های جهادی به خوبی پای کار آمدند.

وی با بیان اینکه مجلس یازدهم در تدوین و تنظیم اسناد بالادستی برای پرکردن خلاءهای قانون گذاری کمک می‌کند، اضافه کرد: با توجه به توانمندی بالای بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی، باید نقش بیشتری در محرومیت زدایی داشته باشند.

حاتمی، ویژگی بودجه 1400 را در حوزه جهادی یادآور شد و گفت: برای اولین بار در ردیف و احکام بودجه در برخی حوزه ها مانند آسیب‌های اجتماعی و بحران و... بسیج سازندگی به عنوان مرجع گروه‌های جهادی در این زمینه ذی نفع تعریف شدند تا ظرفیت بسیج در حوزه های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: ایده هایی که بتواند در راستای کمک به محرومیت زدایی و تقویت فعالیت‌های جهادی به قانون تبدیل شود، مجلس در این زمینه کمک خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها