موج

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: پرستاری در کنار طبابت و هم‌وزن طبابت است و تکریم پرستار تکریم ارزشهای انسانی است.

به گزارش خبرگزاری موج در آذربایجان شرقی،  حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار جمعی از پرستاران مراکز درمانی استان با بیان اینکه سعه‌صدر لازمه کار پرستاری است، گفت: انسان بدون ایثار و فداکاری این شغل را نمی‌تواند دنبال کند چون پرستاری نیازمند ایثار و فداکاری، محبت و عشق است.

امام جمعه تبریز افزود: پرستاری چه به مفهوم مراقبت، مواظبت و کمک به افراد نیازمند و رنجوران جسمی و روحی، و چه به لحاظ حرفه پزشکی یعنی اجرای صحیح و دقیق دستورات بهداشتی، درمانی و مراقبتی افراد بیمار یعنی دستیار پزشک، از دیدگاه فرهنگ غنی و پر بار اسلام حرفه‌ای مقدس و با ارزش است.

وی با اشاره به اینکه لذت کمک به دیگران، در فطرت پاک انسان‌ها به ودیعت نهاده شده است، گفت: پرستاران با مراقبت از بیماران، خرسندی آنان را فراهم می‌آورند و در سایه به دست آوردن رضایت آنان، خشنودی خداوند را برای خویش رقم می‌زنند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم اضافه کرد: هر حرکت انسانی یک پرستار برای بیمار، یک حسنه است و کمکی است به انسانی محتاج کمک؛ آن هم در شرایطی حساس، پرستاری در کنار طبابت و هم‌وزن طبابت است.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: ما باید قدردان پرستاران باشیم که در هنگام سختی و بیماری با ایثار و فداکاری‌شان به ما کمک و ما را مداوا می‌کنند.

امام جمعه تبریز با اشاره به نقش حضرت زینب(س) در حادثه کربلا بعنوان یک پرستار گفت: حضرت زینب(س) ارزش‌ها و کرامات نهضت عاشورا را حفظ کرد و پرستاران ما نیز با الگوپذیری از ایشان با حفظ حجاب، عفاف، فداکاری، دلسوزی نه تنها بیماران بلکه ارزش‌ها را پرستاری کنند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها