با آغاز هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی جاکارتا 2018 نمایندگان ایران به مصاف حریفان حود رفتند.

به گزارش خبرگزاری موج، در نخستین روز بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸، ایران در رشته های شمشیربازی، تیراندازی، تکواندو پومسه، قایقرانی، کبدی، ووشو، تنیس، سپک تاکرا، کشتی آزاد و شنا به میدان رفت.

تاکنون ایران موفق شده دو مدال نقره بگیرد و این دو مدال در پومسه تکواندو به دست آمد.

حسن یزدانی و علیرضا کریمی هم  در کشتی آزاد راهی فینال شدند تا دو مدال طلا در انتظار کاروان ایران باشد.

نتایج کاروان ایران به شرح زیر است:

شنا:

۲۰۰متر آزاد: علیرضا یاوری با زمان ۱:۵۴:۲۸ در رده ۲۲ قرار گرفت.

تیراندازی:

میکس تیمی تفنگ ۱۰متر بادی:  تیم امیر محمد نکونام  و نجمه خدمتی هفتم شد و به فینال نرسید.

میکس تپانچه بادی: تیم هانیه رستمیان و ابراهیم برخورداری در مرحله مقدماتی با امتیاز ۷۵۷ در رده نهم  ایستاد و از رسیدن به فینال بازماند.

تراپ: روز نخست:  سپیده سیرانی با امتیاز ۶۷ در رده ۱۰  و فرح پور با امتیاز ۶۵ در رده ۱۸ قرار گرفتند. محمد حسین پرورش نیا با امتیاز ۶۹ در رده ۱۷ و علی حافظی با امتیاز ۶۲ در رده ۲۸ ایستادند.

قایقرانی:

رویینگ دو نفره دختران:  تیم مریم کرمی و پریسا احمدی در مرحله گروهی سوم شد و به فینال این مسابقات راه پیدا کرد.

رویینگ دونفره پسران: تیم ایران با ترکیب محسن شادی و عاقل حبیبیان به آب زد و در گروه خود چهارم شد و به شانس مجدد رفت.

رویینگ تک نفره مردان: مجتبی شجاعی در گروه خود به عنوان سوم دست یافت و راهی جدول شانس مجدد شد.

رویینگ تک نفره زنان: مهسا جاور در مرحله گروهی سوم شد و به شانس مجدد رفت.

رویینگ چهار نفره زنان: تیم ملی با ترکیب مریم کرمی، مهسا جاور، مریم امیدی پارسا  و نازنین رحمانی در مرحله گروهی اول و راهی فینال بازی‌های آسیایی شد.

تکواندو:

پومسه انفرادی مردان: کوروش بختیار در مرحله فینال مقابل نماینده کره شکست خورد و مدال نقره گرفت.

پومسه انفرادی زنان: مرجان سلحشوری در فینال مغلوب اندونزی شد و  دومین مدال نقره ایران را کسب کرد.

پومسه تیمی مردان: تیم  ایران پس از استراحت  در دور نخست، در دور دوم مقابل فیلیپین شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

شمشیربازی:

اسلحه سابر بانوان : نجمه سازنچیان و فائزه رفیعی پس از صعود از مرحله گروهی،در آغاز دور حذفی با قبول شکست برابر رقبا حذف شدند.

اسلحه اپه مردان:محمد رضایی و محمد اسماعیلی پس از صعود از مرحله گروهی،در آغاز دور حذفی با قبول شکست برابر رقبا از صعود به مرحله یک هشتم نهایی بازماندند.

کبدی:

تیم ملی  بانوان ایران با نتیجه ۴۶ بر ۲۰ کره جنوبی را شکست داد.

تیم ملی مردان ایران با نتیجه ۵۵ بر۱۹ ژاپن را شکست داد.

ووشو:

تالو: زهرا کیانی در فرم جیان‌شو در جایگاه دوم قرار گرفت. او برای کسب مدال باید روز سه‌شنبه در فرم چیانگ‌شو به مصاف رقبا برود تا در مجموع دو فرم مدال خود را کسب کند.

هانیه رجبی در فرم نن‌چوان در جایگاه هفتم و فاطمه حیدری  در رده نهم این فرم قرار گرفتند. این دو تالوکار ایران نیز برای کسب مدال باید فردا (دوشنبه) در فرم نن‌دائو به مصاف رقبا بروند تا در مجموع دو فرم رتبه خود را کسب کنند. 

تنیس:

انفرادی زنان: صدف صادق وزیری در دور اول برابر کره جنوبی ۲برصفر شکست خورد و حذف شد.

انفرادی مردان: امیر حسین بادی و شاهین خالدان به دلیل حاضر نشدن حریفانشان از قرقیزستان راهی دور دوم شدند.

کشتی آزاد:

وزن ۶۵کیلوگرم: مهران نصیری در دور نخست برابر کشتی گیر چین ۸ بر ۷ شکست خورد و حریفش به فینال نرسید تا نصیری اولین حذف شده کشتی ایران باشد.

وزن ۷۴کیلوگرم: مصطفی حسین خانی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل نماینده ازبکستان  ۴ بر ۲ باخت.

وزن ۵۷ کیلوگرم: رضا اطری در نیمه نهایی برابر کشتی گیر مغولستان مغلوب شد.

وزن ۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی در نیمه نهایی با شکست کشتی گیر مغولستان راهی دیدار فینال شد.

وزن ۹۷ کیلوگرم: علیرضا کریمی در نیمه نهایی کشتی گیر روسی‌الاصل  ازبکستان را ضربه فنی کرد و به فینال رسید.

سپک تاکرا:

تیم ملی ایران با نتیجه ۳برصفر مقابل اندونزی شکست خورد.