نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر ۲۰ سال آسیا به میزبانی منامه در کشور بحرین برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فدراسیون والیبال، کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) میزبانی نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر ۲۰ سال آسیا را به کشور بحرین واگذار کرد.

بر این اساس این مسابقات از ۳۰ تیر سال ۹۷ در منامه آغاز می شود و تا ششم مرداد به مدت هشت روز پیگیری خواهد شد.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر ۲۰ سال آسیا ۱۹ تا ۲۷ تیر سال ۹۵ به میزبان چین تایپه برگزار شد و تیم ملی والیبال جوانان ایران با پذیرش شکست در دیدار نهایی برابر چین به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

والیبال جوانان ایران تجربه حضور در پانزده دوره این رقابت ها در پرونده کاری خود دارد که پنج عنوان قهرمانی، سه نایب قهرمانی و دو مقام سومی ره آورد آنان از این رقابت‌هاست و در سال ۲۰۱۸ شانزدهمین حضور خود در این رقابت‌ها را تجربه خواهد کرد.

کره جنوبی با ۶ قهرمانی، دو نایب قهرمانی و سه مقام سومی پرافتخارترین کشور این رقابت‌هاست و ایران در جایگاه دوم این رده بندی قرار دارد.

کشورهای چین (۴ طلا، ۴ نقره و ۵ برنز) ژاپن (۳طلا، ۵ نقره و ۲ برنز) و هند (۲ نقره و ۳ برنز) در رتبه های سوم تا پنجم افتخارآفرین‌های مسابقات والیبال قهرمانی جوانان پسر آسیا قرار دارند.

بحرین در سال ۲۰۱۷ میزبان مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان بود که تیم ایران برای دومین بار بر روی سکو قهرمانی این رقابت ها قرار گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج