تمامی نمایندگان ایران به مرحله نیمه نهایی رقابت‌های کشتی فرنگی پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن آسیا در ترکمنستان راه یافتند.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج، رقابت‌های کشتی فرنگی پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن آسیا از ساعت ۹:۳۰ امروز (سه‌شنبه) در شهر عشق‌آباد، پایتخت کشور ترکمنستان در جریان است و هشت فرنگی کار ایران در این رقابت‌ها با شکست رقیبان‌شان راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

نتایج فرنگی کاران ایران تاکنون به شرح زیر است:

در وزن ۵۹ کیلوگرم محسن حاجی‌پور در دور نخست اسلام جان بهرام اف از ازبکستان را با نتیجه‌ دو بر یک از پیش‌رو برداشت و در دور دوم با نتیجه‌ هشت بر صفر راچمات مباروک از اندونزی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال با سیدیلا تازایف از ترکمنستان کشتی می‌گیرد.

در وزن ۶۶ کیلوگرم امین سوری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر احمد داهشان از اردن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف یوای یاماتو از ژاپن می‌رود.

در وزن ۷۱ کیلوگرم فرشاد بلفکه در دور اول با نتیجه‌ چهار بر یک روسلان تساریف، قهرمان آسیا از قرقیزستان را شکست داد وی در دور دوم مقابل سیف اله سلطونشوخی از تاجیکستان با نتیجه‌ ۹ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بلفکه در این مرحله به مصاف آرام واردانیان از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۷۵ کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه‌ هشت بر صفر محمد مچیک از لبنان کشتی را مغلوب کرد. وی در دور دوم جفرسون ماناتاد از فیلیپین را با نتیجه‌ هشت بر صفر شکست داد و در دور سوم با نتیجه‌ یازده بر یک از سد هشمت اله مالیک خلیل از افغانستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی رسید. بلفکه در این مرحله به مصاف تمرلان شادوکایف از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۸۰ کیلوگرم مهدی ابراهیمی در دور نخست با نتیجه‌ سه بر دو آسخات دلمحمداف، دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

در وزن ۸۵ کیلوگرم سامان عزیزی در دور اول با نتیجه‌ سه بر یک سگلدی آنایف از ترکمنستان را از پیش‌رو برداشت وی در دور دوم مقابل حسین موتسولوگوف از قزاقستان با نتیجه هفت بر یک به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف آزات بیشیبیکوف از قرقیزستان می‌رود.

در وزن ۹۸ کیلوگرم امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه‌ هشت بر یک اصلان کولیف از ترکمنستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم بهنام مهدی‌زاده در دور نخست با نتیجه‌ سه بر دو نورماخان تینالیف دارنده مدال برنز جهان، قهرمان بازی‌های آسیایی و قهرمان آسیا از قزاقستان را مغلوب کرد وی در دور دوم نیز با نتیجه‌ هفت بر سه از سد ساتوشی کایزوکا از ژاپن گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهدی‌زاده برای حضور در دیدار فینال با برنده کشتی‌گیران قرقیزستان و چین مسابقه می‌دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج