معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس‌جمهور گفت: رئیس جمهور کشورمان به دعوت رسمی روسای جمهوری ترکمنستان و آذربایجان، از روز سه شنبه هفتم فروردین ماه به این کشورها سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، پرویز اسماعیلی به تشریح برنامه رییس جمهوری در سفر به ترکمنستان و آذربایجان پرداخت.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس‌جمهور گفت: حسن روحانی رئیس جمهور صبح سه شنبه 7 فروردین ماه تهران را به مقصد عشق آباد پایتخت ترکمنستان ترک می کند و بلافاصله پس از ورود و برنامه استقبال رسمی، مذاکرات روسای جمهوری و سپس هیاتهای عالیرتبه دو کشور برگزار می‌شود.

اسماعیلی با اشاره به امضای چندین سند همکاری در حضور روسای جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان، گفت: نشست مشترک تجار بخش خصوصی ایران و ترکمنستان نیز همزمان با این سفر برای بررسی و توسعه روابط تجاری فیمابین برگزار خواهد شد.

وی افزود: روحانی روز چهارشنبه برای زیارت آرامگاه صحابه پیامبر اسلام (ص)، بازدید از قدمگاه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و همچنین آرامگاه تنی چند از شاگردان اهل بیت (ع) و مفاخر ایرانی سفری کوتاه به شهر تاریخی مرو خواهد داشت.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور بعد از ظهر چهارشنبه از مرو به شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان سفر می کند.

اسماعیلی، ملاقات با رئیس جمهور آذربایجان، مذاکرات مشترک هیات‌های دو کشور و نیز امضای اسناد متعدد همکاری و کنفرانس مطبوعاتی را از برنامه های عصر چهارشنبه روحانی در باکو ذکر کرد.

وی ادامه داد: همزمان با سفر رئیس جمهور، صبح پنجشنبه 9 فروردین همایش اقتصادی ایران و آذربایجان با هدف بررسی راهکارهای توسعه روابط اقتصادی میان بخشهای دولتی و فعالان و کارآفرینان اقتصادی دو کشور برگزار خواهد شد.

اسماعیلی در پایان گفت: روحانی ظهر روز نهم فروردین ماه به میهن اسلامی بازخواهد گشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج