معاون راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان با اشاره به بارش برف و کولاک در مناطق کوهستانی این استان گفت: دید افقی در جاده های سنندج - دیواندره، سنندج - مریوان و سقز - بانه بخاطر شرایط نامساعد جوی و کولاک به کمتر از 100 متر رسیده است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج،محمدراشد مدرس گرجی روز پنجشنبه با بیان اینکه در مناطق شهری و روستایی استان از عصر چهارشنبه شاهد بارش برف و باران هستیم، اظهار کرد: بارش برف و وزش باد باعث کولاک شدید در برخی جاده های بین شهری شده و تردد را با مشکل روبرو کرده است.
وی از رانندگان خواست برای عبور از این جاده ها حتما زنجیر چرخ و دیگر لوازم ایمنی تردد در فصل زمستان را به همراه داشته باشند و افزود: کولاک شدید، باعث لغزندگی جاده ها، کاهش تاثیر و اختلال در برف روبی، نمک پاشی، و کاهش دید افقی به کمتر از 100 متر شده است.
مدرس گرجی تاکید کرد: به همراه داشتن تجهیزات ایمنی برای تردد در این مسیرها ضروری است ضمن اینکه راهداران در حال برف روبی این مسیرها هستند اما به علت تداوم کولاک تردد در برخی نقاط این مسیرها با کُندی همراه است.
معاون راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان با بیان اینکه طبق اعلام هواشناسی، فعالیت سامانه بارشی در استان تا 24 ساعت آینده ادامه دارد، یادآور شد: فعالیت این سامانه از بعد از ظهر امروز محسوس تر خواهد بود.

بارش برف
به گفته مدرس گرجی، مسدودی در جاده های ارتباطی روستایی این استان تا کنون گزارش نشده است اما راهداران در این جاده ها به صورت آماده باش حضور دارند تا در صورت بروز مشکل، اقدام به بازگشایی، نمک پاشی و برف روبی مسیرها کنند.

هم اکنون در بیشتر شهرستان های استان کردستان وزش باد داریم به طوری که سرعت آن بر هر ساعت در کامیاران 38 کیلومتر، قروه 34 کیلومتر، در سنندج و بانه 22 کیلومتر، دیواندره (ایستگاه هزارکانیان) 14 کیلومتر و سقز چهار کیلومتر گزارش شده است.
300 راهدار کردستان با بیش از 300 دستگاه ماشین آلات راهداری در طرح زمستانی بیش از 6 هزار کیلومتر از راه های استان را تحت پوشش قرار می دهند که شامل یک هزار و 800 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و چهار هزار و 200 کیلومتر راه روستایی است.
در سال جاری برای اجرای طرح زمستانی بیش از هفت هزار تُن نمک و 22 هزار تُن شن و ماسه در انبارهای 20 راهدارخانه استان ذخیره شده تا در مواقع ضروری مورد استفاده قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج