استاندار قم تشکیل اتاق اندیشه ورزی در زمینه محیط زیست را خواستار شد و گفت: مسائل زیست محیطی بایستی با استفاده از ظرفیت متخصصین این حوزه حل شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، استاندار قم در نشست با کارشناسان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با محیط زیست در استان قم طی سخنانی بر ضرورت حاکمیت نگاه فرابخشی در راستای حراست از منابع ملی و محیط زیست تاکید کر

وی با تاکید بر پرهیز از نگاه تصدی گرانه دستگاه های اجرایی افزود: برون سپاری فعالیت ها و افزایش چتر نظارتی و نیز ارائه ی راهکارهای متناسب با واقعیات جامعه باید در دستور کار مدیران باشد.

سید مهدی صادقی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت های کارشناسی در زمینه ی حفاظت از محیط زیست ادامه داد: بهره گیری از توان تخصصی فارغ التحصیلان رشته های مرتبط و دلسوزان محیط زیست مورد توجه جدی قرار بگیرد.

وی ضمن درخواست برای تشکیل اتاق اندیشه ورزی و طرح مسائل و مشکلات زیست محیطی گفت: مسئله ی اشتغال فارغ التحصیلان محیط زیست نیز در این اتاق بررسی و راه حل عملیاتی ارائه شود.

استاندار قم خاطرنشان کرد: از پتانسیل سازمان های مردم نهاد در راستای جلوگیری از آلودگی محیط زیست استفاده شود.

وی همچنین مسئله کارگاه های تولید سرب در استان قم را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: بایستی راهکارهای مختلف بررسی و بهترین راه حل در این راستا انتخاب و اجرایی شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج