مدیرعامل شرکت شهرک هاى صنعتى هرمزگان، گفت: شهرک تخصصى صنایع دریایى در مجتمع کشتى سازى و صنایع فراساحل ایران به مساحت ٢٢٠ هکتار احداث مى شود

به گزارش خبرگزارى موج از بندرعباس، "بهمن غلامپور" مدیرعامل شرکت شهرک هاى صنعتى هرمزگان در نشست مطبوعاتى، اظهار داشت: شهرک تخصصى صنایع دریایى در مجتمع ایزوایکو در زمینه تأمین قطعات و ملزومات مورد نیاز جهت تعمیر و ساخت کشتى ها با رعایت استانداردهاى ایزوایکو که استانداردهاى بین اللملى هستند، فعالیت خواهد داشت.

وى با بیان اینکه شرکت شهرک هاى صنعتى، به عنوان متولى تولید و اشتغال مستقیما مورد خطاب شعار سال مقام معظم رهبرى (اقتصاد مقاومتى، تولید و اشتغال) قرار گرفته است، افزود: اگر در زمینه تولید و اشتغال کاستى هایى صورت گیرد این کوتاهى ها متوجه شرکت شهرک هاى صنعتى خواهد بود پس واحدهاى صنعتى مستقر در شهرک هاى صنعتى باید به جایى برسند که هر روز شاهد چاپ آگهى استخدامى باشیم.

غلامپور لازمه ایجاد اشتغال در استان را حرکت به سوى افزایش تولید و سرمایه گذارى دانست و گفت: در سال ٩٥ براى اولین بار در تاریخ شرکت شهرک هاى صنعتى، موفق به جذب دو سرمایه گذار خارجى بوده ایم که هر کدام از این سرمایه گذاران چینى و هندى براى ١٧٠ و ٣٥٠ نفر ایجاد اشتغال خواهند کرد.

وى عنوان کرد: در شرکت شهرک هاى صنعتى استان، در پنج ماهه نخست سال گذشته، ١٧ قرارداد با واگذارى ٤.٥ هکتار زمین و از پنج ماه دوم سال گذشته تا به امروز ٣٢ قرارداد با واگذارى ١٤.٥ هکتار زمین صورت گرفته است.

وى اضافه کرد: ٩ واحد صنعتى در پنج ماه اول سال ٩٥ با اشتغال زایى ٩١ نفر و ١٢ واحد صنعتى در سال جارى با اشتغال زایى ١٠٣ نفر به بهره بردارى رسیده است.

صدور مجوز احداث شهرک صنعتی جاسک

مدیر عامل شرکت شهرک هاى صنعتى استان، از صدور مجوز تملک سازمان محیط زیست کشور در خصوص احداث شهرک صنعتى ٢٠٠٠ هکتارى جاسک خبر داد و گفت: اگر مشکل خاصى نباشد، پیش بینى مى شود عملیات تأمین زیرساخت هاى این شهرک در مهرماه سال جارى شروع شود.

این مسؤول اظهار داشت: شهرک صنعتی جاسک که با رویکرد استقرار صنایع بزرگ و جذب سرمایه گذاران خارجی پیش بینى شده است، قطعا احداث آن تحول بزرگی را در استان، کشور و منطقه ایجاد خواهد کرد.

وى با اشاره به اینکه در همه شهرستان هاى استان پیگیر ایجاد نواحى صنعتى جدید هستم، تصریح کرد: متاسفانه در سه سال گذشته نتوانسته ایم زمینى را در شهرستان سیریک جانمایى کنیم که سازمان محیط زیست، اداره آب منطقه اى و منابع طبیعى روى آن اتفاق نظر داشته باشند.

وى در خصوص مشکل تأمین زمین در برخى از شهر هاى استان جهت احداث نواحى صنعتى، افزود: در شهر هشت بندى (میناب) با وجود درخواست زیاد مردم جهت احداث واحدهاى بسته بندى و فرآورى محصولات کشاورزى با مشکل تأمین زمین روبرو هستیم.

وى از شهرک صنعتی خلیج فارس واقع در غرب بندرعباس در زمینی به مساحت ٨٠٠ هکتار به‌عنوان بزرگترین شهرک صنعتی استان هرمزگان و کشور یاد کرد و افزود:تمامى واحداهاى صنعتى و تولیدى احداث شده در این شهرک فعال هستند.

آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی بستک در هفته دولت 

غلامپور تصریح کرد: در شهرستان بستک جهت احداث شهرک صنعتی بخش جناح به مساحت ٤٦هکتار زمین مکان یابی و مطالعات آن انجام شده است که کلنگ آن در هفته دولت زده خواهد شد.

وى خاطر نشان کرد: در برنامه پنج ساله ششم توسعه بنا داریم ظرفیت مساحتى زمین هاى قابل واگذارى نواحى صنعتى استان را تا دو برابر افزایش دهیم. امسال با احداث شهرک صنعتى جاسک عملا این افزایش دو برابرى را شاهد خواهیم بود.

 غلامپور تأکید کرد: در سال ٩٥، از محل طرح رونق تولید ٣١ واحد صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی هرمزگان با اشتغال ٧٦٦ نفر موفق شده‌اند بیش از ٥٠١ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کنند.

وى با اشاره به مشکلات پیش روى صنعتگران، تأکید کرد: میزان ارزش افزوده، صنایع کوچک و متوسط در هرمزگان اختلاف زیادى با نرخ تسهیلات بانکى دارد که این اختلاف باید به شکلى جبران شود در صورت عدم جبران ممکن است منجر به ورشکستگى صنعتگران و ایجاد مشکل در روند جذب سرمایه گذار شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج