مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از سه برابر شدن عملیات کانتینری و افزایش 65 درصدی صادرات غیر نفتی در کارنامه عملیاتی بندرلنگه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "محمود صابری" با اعلام اینکه طی چهار ماهه سال جاری در مجموع 404 هزار و 700 تن انواع کالا در بندرلنگه تخلیه و بارگیری شد، افزود: از مجموع عملیات انجام شده، 404 هزار و 381 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 319 تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

وی همچنین در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی را 247 و 604 تن اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 65 درصدی داشته است.

صابری اضافه کرد: بیش از 70 هزار و 270 تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش 2 درصدی است.

این مقام مسوول همچنین از ترانزیت 67 هزار و 695 تن کالاهای غیرنفتی از طریق این بندر و رشد 158 درصدی این بخش از فعالیت های بندری و افزایش 2.5 برابری نسبت به سال گذشته خبر داد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه به کابوتاژ (حمل کالا از یک نقطه به نقطه دیگر کشور از راه دریا) 17 هزار و 247 تن انواع کالای غیرنفتی و ثبت افزایش 29  درصدی در این بخش از عملیات بندری اشاره کرد

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 905 TEU کانتینر پر در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شده است که در این بخش افزایش 214 درصدی به ثبت رسید.

به گفته این مسوول، ترغیب صاحبان کالا به فعالیت کانتینری و افزایش خطوط کشتیرانی به منظور جابجایی کانتینر از جمله مهمترین اقدامات متولی حمل و نقل دریایی در بندرلنگه جهت افزایش عملکرد کانتینری به شمار می آید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج