مدیر دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت : برخی به دنبال آن هستند آتش به اختیار را به معنای بی‌قانونی تعبیر کنند در حالی که دغدغه اصلی مقام معظم رهبری کارهای فرهنگی در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت‌الاسلام محمد قطبی در نشستی خبری با اصحاب رسانه پیرامون مفهوم آتش به اختیار فرهنگی، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های مختلف خود بارها فرهنگ را به عنوان یکی از دغدغه‌های خود مطرح و دانشجویان، استادان دانشگاه و افراد تحصیل کرده را افسران جنگ نرم خطاب کردند.

وی با اشاره به سخنرانی 17 خرداد مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان افزود: در این سخنرانی هم طبق روال گذشته به بحث‌های فرهنگی توجه مجددی کردند که همه ما باید دغدغه‌های ایشان را مدنظر قرار دهیم.

مدیر دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: استان اصفهان با ظرفیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی بالایی که دارد، می تواند به عنوان الگوی خوبی برای دیگر استانها در زمینه آتش به اختیار فرهنگی باشد.

رئیس دانشکده اهل البیت (ع) دانشگاه اصفهان نیز دراین نشست گفت : مطرح شدن این بحث از سوی رهبر معظم انقلاب به این نکته اشاره دارد که باید کارهای فرهنگی بصورت مردمی دنبال شود.

بانکی اظهار داشت: کارهای فرهنگی سفارشی و سلسله مراتبی به نتیجه نمی رسد.

وی افزود: امروز دشمن برای ضربه زدن به فرهنگ، نیروهای خود را آتش به اختیار کرده است و بسیاری از ضربه هایی که به فرهنگ جوامع وارد می شود از ناحیه نیروهای دست نشانده است.

بانکی اظهار داشت : اصطلاح آتش به اختیار یک مفهوم نظامی است و زمانی به کار می رود که اختلالی در ارتباط بین فرمانده ارشد و افسران خط نبرد به وجود آید.

رئیس دانشکده اهل البیت (ع) دانشگاه اصفهان گفت : آتش به اختیار بودن مستلزم کار مشورتی، برنامه ریزی شده، هدفمند و از روی بصیرت است و بی شک کسی که در این مسیر گام بر می دارد، باید شجاع و مسئول اعمال خود باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج