موج
کدخبر : ۴۰۵۵۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405549

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: اجرای احکام قطعی در شش ماه نخست سال جاری، 397 هکتار از اراض ملی و منابع طبیعی به ارزش بیش از 10 هزار میلیارد ریال رفع تصرف شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد در این رابطه بیان داشت: نزدیک به 397 هکتار از اراضی رفع تصرف، که از این میزان قریب به 241 هکتار مربوط به منابع طبیعی و بیش از 156 هکتار مربوط به راه و شهرسازی می باشد.

 این مقام قضایی اظهار داشت: در شش ماه ابتدایی سال جاری تعداد 364 هکتار رفع تصرف فوری در اجرای احکام قطعی صورت گرفته که از این تعداد 136 مورد مربوط به راه و شهرسازی و تعداد 228 فقره مربوط به منابع طبیعی بوده است.

وی تصریح کرد: از میزان 10 هزار میلیارد ریال مربوط به رفع تصرف و اجرای احکام قطعی اراضی، میزان 7 هزار میلیارد ریال مربوط به رفع تصرف فوری و قریب به 3 هزار میلیارد ریال مربوط به اجرای احکام قطعی می باشد.

دهشیری صیانت از اراضی ملی و نظارت مستمر بر اموال عمومی را یکی از اصلی ترین وجوه حقوق عامه دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه قضا در امر مبارزه با فساد و زمین خواری عزمی راسخ دارد و بدون هیچ گونه مماشاتی با متخلفان در این امر با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: هماهنگی و تعامل دستگاه های متولی در امور اراضی و مبارزه با متصرفین به حقوق عامه، بهترین راهبرد در مقابله با پدیده شوم زمین خواری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`