موج
کدخبر : ۳۸۱۱۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381107

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در نشست مشترک رئیس نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمراستان گفت : ایجاد مرکز جامع توانبخشی در استان جزو اقداماتی است که توسط جمعیت هلال احمر انجام و با توجه به امکانات خوبی که تهیه و نیروهای خوبی که پذیرش شده، می‌توانیم اقدامات خوبی را برای اتباع خارجی انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از  روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ محسن حرازی‎زاده مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد در نشست مشترک رئیس نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر و اداره کل امور اتباع و مهاجران استاندار یزد و موسسه کنشگران پارس که در محل استائداری یزد برگزار شد با بیان این که مهمان‌نوازی همان تعاریف رفتارهای بشر دوستانه است، اظهار کرد: در رفتارهای شهروندی همشهریان یزدی، تفاوتی بین اتباع خارجی و ایرانی وجود ندارد اما با توجه به این که آمار زیادی از اتباع خارجی در یزد حضور دارند، برای حفظ کرامت انسانی نیازمند حمایت و اهتمام سازمان‌های جهانی هستیم.

این مسئول با اشاره به وجود جمعیت قابل توجهی از اتباع در استان، گفت: نهایت تلاش خود را برای ایجاد زندگی بهتر این افراد در یزد به کار گرفته‌ایم.

وی با بیان این که جمعیت هلال احمر در خصوص آماده سازی نیروهای انسانی ورود می‌کند، تصریح کرد: آموزش به اتباع خارجی جزو وظایفی است که توسط جمعیت هلال احمر و در قالب طرح های مختلف و گاهاً به صورت مشترک با دیگر دستگاه ها انجام می‌شود.

به گفته‌ی حرازی‌زاده، آموزش، تربیت معلم و مربی در جمعیت اتباع خارجی، آموزش رفتارهای بشر دوستانه خصوصاً متناسب با طرح‌های تعریف شده  از سوی هلال احمر استان دنبال می‌شود.

وی افزود: ایجاد مرکز جامع توانبخشی در استان جزو اقداماتی است که توسط جمعیت هلال احمر استان انجام و با توجه به امکانات خوبی که تهیه و نیروهای خوبی که پذیرش شده، می‌توانیم اقدامات خوبی را برای اتباع خارجی انجام دهیم.

این مسئول از ایجاد بانک امانات وسایل درمانی در یزد خبر داد و گفت: این مرکز با تامین دستگاه‌ها و تجهیزات لازم برای مواجهه با بیماری‌های خاص خصوصا در دوران کرونا، بسیار ناجی و کمک‌حال بیماران به ویژه اتباع خارجی است.

وی با بیان این که در خصوص تامین داورهای مورد نیاز نیز اقدام شده و در این زمینه کوتاهی نمی‌کنیم، گفت: در خصوص توانبخشی و کمک‌های مالی و فنی، هلال احمر کمک زیادی به اتباع خارجی داشته است.

به گفته حرازی‌زاده، با توجه به جایگاه هلال احمر در جامعه و اتباع، در صورت تجهیز می‌توانیم آموزش را نیز داشته باشیم، گفت: علاوه بر تجهیزات آیتم‌های متعدد دیگری می‌تواند منجر به کمک به ما شود تا در این حوزه به خدمات خود بیفزاییم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها