موج
کدخبر : ۳۷۸۷۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378725

مدیر حوزه علمیه کشور به مناسبت هفته هلال احمر عنوان کرد؛

مدیر حوزه علمیه کشور گفت: تعامل حوزه و هلال احمر، می تواند نتایج خوبی در مدیریت بحران‌ها به همراه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمراستان یزد، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه علمیه کشور در دیدار مدیرعامل و شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان یزد با وی به مناسبت هفته هلال احمر اظهار داشت: تعامل با هلال احمر دارای ظرفیت‌های بالنده ای است و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

مدیر حوزه علمیه کشور با تقدیر از تلاش نیروهای هلال احمر استان یزد افزود: هفته هلال احمر یادآور تلاش ها و خدمات اجتماعی و فرهنگی و آموزشی این نهاد مردمی است.

وی بیان کرد: در اسلام، نظام امدادی و خدماتی زیادی وجود دارد که در کمک رسانی به مردم بسیار مهم است و در این آئین، تامین نیازهای مادی و معنوی و اخلاقی و دینی و فکری زندگی اهمیت دارد.

آیت الله اعرافی عنوان کرد: فعالیت در قبال جامعه در دو بخش تعالی و زندگی و تامین نیازهای زیستی و حیاتی است و هر دو اهمیت زیادی دارد و تاکیدات زیادی بر تامین نیازها شده است.

وی خاطرنشان کرد: اسلام، نظامی جامع است و بسیاری از تامین نیازها در آن اختصاص به شیعیان و مسلمانان ندارد و تامین نیازهای انسان و حقوق بشر مورد توجه می باشد.

مدیر حوزه علمیه کشور تصریح کرد: این اقداماتی که اسلام در یاری رساندن به دیگران آورده و اختصاص به شیعیان دارد عام است و بسیاری در زمینه یاری رساندن و درمان امداد و نجات دیگران مسائل مشترک است و کاری به اعتقادات مذهبی و دینی ندارد و ارزش و پاداش زیادی برای آن ذکر شده است.

وی گفت: اگر انسان در شرایط سختی به فریاد کسی برسد ارزش آن کار بیش از دیگران است، روزه داری نیز بهار فقراست و باید در این ماه نیازمندان را مورد احسان قرار داد، فرصت های ارزشمندی در این ماه برای حمایت از اقشار ضعیف وجود دارد و باید به گام های بلندتری در خدمت رسانی بیندیشیم.

آیت الله اعرافی افزود: رفع بسیاری از مشکلات نیاز به همفکری و همراهی دستگاههای خصوصی و دولتی نیاز دارد و به هم پیوستگی و اقدامات شبکه ای منجر به موفقیت می شود، دستگاههای اجرایی در ارتباط با دیگر دستگاهها و نهادها باید تعامل دشته باشند.

وی عنوان کرد: دستگاهها باید رسالت خود را به خوبی انجام دهند و می توانند در یک برنامه چند ساله بسیاری از مشکلات را رفع کنند، در این مسیر منابع انسانی هستند که آینده را ترسیم می‌کنند و باید تخصص و مهارت لازم را داشته باشند از این رو باید در منابع انسانی سرمایه گذاری کرد.

مدیر حوزه علمیه کشور بیان کرد: هلال احمر می تواند همه جامعه و نسل جوان را با خود همراه کند به خصوص تعامل حوزه و هلال احمر، می تواند نتایج خوبی در مدیریت بحران‌ها به همراه داشته باشد.

وی اظهار داشت: ما به قوای جهادی نیاز داریم تا در بحران ها بتوانیم موفق عمل کنیم، در نظام حوزوی نیز نیروهایی هستند که در بحران ها حضور دارند ستاد حوادث حوزه در چند سال اخیر شکل گرفته و جریان های زیادی را به مدیریت کرده است.

آیت الله اعرافی ادامه داد: تعامل حوزه و هلال احمر، می تواند نتایج خوبی در مدیریت بحران‌ها به همراه داشته باشد و در این باره از نیروهای بسیجی نیز می توان بهره گرفت.

وی خاطرنشان کرد: تعامل با هلال احمر می تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد البته باید روحیه جهادی را تقویت کرد چرا که روحیه و تربیت جهادی لازمه رفع آسیب های اجتماعی ومشکلات در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر یزد:

بستری مناسب در جهت حضور موثر طلاب در هلال احمر ایجاد شده است/به زودی خانه هلال در حوزه علمیه یزد شکل می‌گیرد

نماینده ولی فقیه در هلال احمر یزد گفت: در حال حاضر بستری مناسب در جهت حضور موثر طلاب در هلال احمر ایجاد شده است.

حجت‌الاسلام مجتبی شعشعی در دیدار مدیرعامل و شورای معاونین هلال احمر استان یزد با ایت الله اعرافی مدیر حوزه علمیه کشور به مناسبت هفته هلال احمر اظهار داشت: ما برآنیم این مجموعه را به مردم و مسئولان و علما معرفی کنیم تا حمایت شخصیت‌های تاثیر گذار را جلب نمائیم.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر یزد افزود: از حمایت های معنوی مدیر حوزه‌های علمیه کشور و دیگر بزرگان تقدیر می‌کنیم، در هفته هلال احمر در تلاشیم به تبیین مجموعه و فعالیت های آن برای علما و بزرگان بپردازیم و و دست نیاز به سمت آنها در جهت حمایت‌های معنوی دراز و از رهنمون‌های آن‌ها استفاه کنیم.

وی در مورد مهم‌ترین فعالیت‌های هلال احمر بیان کرد: جمعیت هلال احمر در کنار بحث های مدیریتی و اجرایی، در حوزه مباحث فرهنگی و آموزشی نیز اقدامات زیادی انجام می‌دهد، به ویژه در بحث‌های فرهنگی در تعامل با طلاب قدم‌هایی برداشته‌ایم.

حجت‌الاسلام شعشعی عنوان کرد: ارتباطات خوبی با خانواده هلال احمر و امدادگران داشته ایم و بخشی از مشکلات را رصد کردیم و در تعامل با سازمان تبلیغات استان یزد قرار شد همکاری نزدیکی صورت بگیرد و در برنامه زمان بندی شده مناسب، بسیاری از مسائل و شبهات را پاسخگو باشند و رفاقتی ناگسستنی میان طلاب ئ جوانان ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در ماه رمضان تفاهم نامه‌ای برای راه اندازی خانه هلال در حوزه علمیه شکل گرفت که به زودی ایجا می شود، البته در حال حاضر کانون طلاب فعال است، اما خانه هلال یک هلال احمر کوچک در ارائه خدمات است.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر یزد خاطرنشان کرد: با راه اندازی خانه هلال در حوزه، می توانیم از طرفیت طلاب استفاده کنیم و با همت میر هلال یزد و نگاه فرهنگی، تعامل خوبی با حوزه و طلاب داشته باشیم.

وی اظهار داشت: در تعامل با طلاب کمک ها و همدلی های شکل گرفت و این عزیزان در ارائه برنامه هایی برای جوانان به کمک هلال آمدند، چند روز قبل نیز تفاهم نامه ای با مرکز خدمات حوزه علمیه امضا شد.

حجت‌الاسلام شعشعی بیان کرد: قرار است برای خانواده های طلاب برنامه های فرهنگی و آموزشی داشته باشیم و مسائل کمک های اولیه در مواجهه با حوادث را آموزش دهیم همچنین در شرایط کرونایی فعالیت های خوبی در خدمت به طلاب به خصوص در حوزه آموزش داریم.

مدیرعامل هلال احمر یزد:

در شرایط کرونا، آموزش در بستر فضای مجازی ویژه داوطلبین و شهروندان را توسعه دادیم/استان یزد رتبه دوم کشوری در برنامه‌های توان افزایی با مشارکت کمیته امداد را کسب کرد

مدیرعامل هلال احمر یزد گفت: در شرایط کرونا، آموزش در بستر فضای مجازی ویژه داوطلبین و شهروندان را توسعه دادیم.

دکتر محسن حرازی زاده در دیدار مدیرعامل و شورای معاونین هلال احمر استان یزد با ایت الله اعرافی مدیر حوزه علمیه کشور به مناسبت هفته هلال احمر اظهار داشت:در جهت خدمت به شهروندان براساس اولویت ها تلاش و در این مدت در راستای افزایش آمادگی نیروها اقداماتی انجام شد.

مدیرعامل هلال احمر یزد افزود: در سال 98 بازید از استان های آسیب دیده در سیل را در دستور کار داشتیم و اقلام امدادی و مواد غذایی و تجهیزات خودرویی را در اختیار این استان ها قرار دادیم.

وی تصریح کرد: در جهت ارتقای توان امدادی و تجهیزات، بالگرد در سطح استان مستقر شد، همچنین به تجهیز پایگاه امداد جاده ای و کوهستانی در زمان بروز حوادث پرداختیم تا از نظر تجهیزات به روز شویم.

حرازی زاده بیان کرد: در حوزه آموزش اتفاقات خوبی افتاد و در شرایط کرونا، آموزش در بستر فضای مجازی ویژه داوطلبین و شهروندان را توسعه دادیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی و کاربردی یکی از ظرفیت های هلال احمر در یزد است که آن را در جذب دانشجو در رشته های مختلف به روزرسانی کرده ایم.

مدیرعامل هلال احمر یزد گفت: فعالیت ها در بسیاری از حوزه جوانان در شیوع کرونا تعطیل نشد و در تب سنجی و غربالگری و اجرای طرح های عاملان سلامت و طرح شهید سلیمانی موفقیت هایی داشتیم.

وی افزود: برگزاری جشنواره های مختلف با حضور جوانان و اجرای طرح های اثربخش با تاکید بر رعایت پروتکل ها از دیگر برنامه ها بود، ضمن اینکه در حوزه داوطلبان تعامل خوبی از زمان شیوع کرونا و کاروان هایی برای همراهی با بهداشت و درمان شکل گرفت.

حرازی زاده در مورد دیگر اقدامات در سطح استان توضیح داد: توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی و اعزام کاروان های سلامت به شهرهای دیگر از خدماتی است که در این مدت در حمایت از اقشار ضعیف انجام شد.

وی بیان کرد: مرکز توان بخشی در هلال احمر برند مهمی در عرصه خدمت رسانی است و توانمندی خوبی دارد و در این خصوص تعاملات زیادی با علوم پزشکی در تامین تجهیزات و احذ مجوزها داشته‌ایم و به ظرفیت خوبی رسیده ایم.

مدیرعامل هلال احمر یزد عنوان کرد: در حوزه روابط عمومی تلاش شد از ظرفیت مهم داوطلبین و امداد‌گران در انعکاس اخبار و رویدادها استفاده و فعالیت ها را به خوبی منعکس کنیم.

وی اظهار داشت: اقبال خوبی از سوی مردم نسبت به هلال احمر شکل گرفته و توانسته ایم به جامعه هدف خدمات خوبی را ارائه دهیم و با راهنمایی بزرگان سعی در بهبود فعالیت ها داریم.

حرازی زاده تصریح کرد: شکل گیری کانون ها یک ظرفیت بسیار خوبی بود و خانه هلال به عنوان یک مجموعه کوچک در مناطق دورافتاده در جهت ارائه خدمات امدادی در صورت بروز حوادث فعال شد تا با توان بهتری به رسالت خود بپردازیم.

وی گفت: فعالیت های دیگری نیز در این حوزه شکل گرفت و اتفاقات خوبی با کمک های مردمی شاهد بودیم و حرکت های جهادی در توزیع امکانات و کمک ها به اقشار آسیب دیده از سوی حوزویان و طلاب از جمله این خدمات بود.

مدیرعامل هلال احمر یزد افزود: هلال احمر در کشور با پتانسیل داوطلبی و توان روزافزون در مناطق دورافتاده، به خدمت رسانی می پردازد، در این راستا با تلاش هلال احمر در سطح استان نیز 6 زندانی آزاد شد.

وی عنوان کرد: استان یزد رتبه دوم کشوری در برنامه‌های توان افزایی با مشارکت کمیته امداد را کسب کرد، در یکی از این طرح ها  بعنوان طرح یاس که با همکاری هلال احمر و کمیته امداد صورت گرفت دختران 30 تا 40 سال تحت آموزش و توان افزایی و تاب آوری قرار گرفتند.

حرازی زاده بیان کرد: در تحقق بسیاری از اهداف تعامل خوبی با بسیج داشتیم و از عملکرد گروههای جهادی در مراکز استفاده کردیم که امیدواریم تداوم داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها