موج
کدخبر : ۳۷۷۹۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377950

آیین اهدای جایزه سید حسن حیان؛

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت در سال جاری و هفتمین دوره اهدای جایزه "سید حسن حیان" با حضور اعضای شورا و سایر مسئولین شهرستان و استان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، آیین اهدای جایزه حیان و جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت در هفته بزرگداشت مقام معلم برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان تفت در سال جاری و هفتمین دوره اهدای جایزه "سید حسن حیان" با حضور اعضای شورا و سایر مسئولین شهرستان و استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین گلوردی" امام جمعه تفت با قدردانی از زحمات پروفسور هاشم اخوان تفتی، در رابطه با عظمت معلم عنوان کرد: هرچه عظمت انسان بالاتر برود مسئولیت هم بالاتر می رود و باید بداند که چگونه با کسی که متربی او هست برخورد و رفتار نماید.

"پروفسور هاشم اخوان تفتی"  موسس بنیاد علمی جایزه سید حسن حیان و از نوابغ علم شیمی در جهان گفت: قدرت یک معلم آینده یک جامعه را می سازد و از نگاه من، یک معلم از لحاظ مقام و منزلت بالاترین جایگاه را در بین سایر افراد جامعه دارد و بذری که معلم  می کارد در نهایت همان محصول را برداشت خواهد کرد و این مسئله نشان دهنده مسئولیت خطیر معلمی است.

وی در ادامه با بیان خاطره ای از دوران تحصیل و تاثیرگذاری معلم گرانقدر خود از دبیر فرهیخته سید حسن حیان تشکر و قدردانی کرد.

"مهدیان" مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفت هم  در سخنانی اظهار داشت: تفت شامل مردمانی فکور و شکور بوده که فرهنگ و تمدنشان آموزه ای از عقل و ایمان و کار و کوشش هست که سعی دارد در برابر تمام کمبودها و کاستی ها با تلاش و تدبیر آنها را جبران نماید.

وی گفت: شهرستان تفت طی سالیان گذشته دستاوردهای قابل توجهی را کسب نموده است که بدون تردید موفقیت های کسب ‌شده مرهون تلاش های خستگی ناپذیر و امیدآفرین آموزگاران، دبیران، مدیران و به طورکلی تمام پرسنل آموزش و پرورش در جای جای منطقه بوده و در این مسیر همراهی اولیای دانش آموزان و مدیران دستگاه های اجرایی عضو شورای آموزش و پرورش قابل تقدیر است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان تفت با اشاره به هفته بزرگداشت مقام معلم افزود: امسال در شرایطی هفته مقام معلم را تجربه نموده ایم که جلوه های باشکوهی از خلاقیت و ایثار معلمین عزیز به ‌شیوه مجازی و غیرحضوری را شاهد بودیم و همت والا و تلاش های ستودنی همکاران فرهیخته ما در شهرستان تفت باعث شد تا به رغم تعطیلی مدارس جریان تعلیم و تربیت استمرار داشته باشد.

در ادامه "سید حسن حیان" پیشکسوت فرهنگی با بیان اینکه معلمان باید دانش آموزان را با خداوند انس دهند گفت : اگر معلم موفق شود دانش آموز را با خداوند انس دهد و همواره به یاد خدا باشد ،تمام مشکلات حل خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای من افتخار بزرگی است که این لطف شامل حالم ‌شده و امروز در جایگاهی هستم که باید بگویم بسیار خوشحالم چرا که قطعا معلمی افتخاری است بزرگ که جزء یادگارها و موارد ماندگار هرکسی در دوران خدمتش خواهد بود و توفیقی است که از طرف خداوند متعال به من داده شد.

حیان اظهار داشت: معلمان بزرگوار همه عمرشان مفید هست و برای بعد از فوتشان هم باقیات الصالحات خواهند گذاشت زیرا بزرگانی را تربیت نموده اند که به درجات عالی علمی و اخلاقی رسیده اند.

این پیشکسوت فرهنگی در پایان  ضمن تکریم از شاگرد خود پروفسور اخوان به دلیل تاسیس بنیاد علمی جایزه حیان از وی تقدیر و تشکر کرد و گفت: این اقدام پروفسور اخوان روحیه و عمر جاویدان به من بخشیده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها