موج
کدخبر : ۳۷۲۱۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372194

مردم به ویژه سمن های محیط زیستی، پل ارتباطی و بازوی کمکی برای سازمان حفاظت محیط زیست هستند و به این منظور سامانه ارتباط مردمی ۱۵۴۰ در دسترس مردم قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، باعنایت به اهمیت جلب مشارکت و نظر مردم برای حفاظت از محیط زیست شامل: محیط زیست طبیعی، دریایی و انسانی و به منظور ایجاد پل ارتباطی و بازوی کمکی برای سازمان حفاظت محیط زیست، به ویژه سمن های محیط زیستی، «سامانه ارتباط مردمی ۱۵۴۰» بروز رسانی شده است.

این سامانه آماده دریافت پیشنهادها، انتقادها و گزارش های زیست محیطی مردم از طریق  تلفن‌های ثابت و همراه به صورت شبانه روزی است.

هموطنان گرامی می توانند اطلاعات و اخبار خود را از طریق سامانه مذکور اعلام فرمایند تا در اسرع وقت مورد پیگیری قرار گیرد.

لازم به ذکر است، اطلاعات تمامی تماس ها نزد این سازمان، کاملا محرمانه خواهد بود.

امید است: براساس مفاد اصل پنجاهم قانون اساسی، که حفظ محیط زیست را از جمله وظایف  تمامی اقشار جامعه دانسته، این مهارت اجتماعی مد نظر همگان قرار گیرد، تا با هشتاد میلیون محیط بان، به توسعه پایدار ایران عزیز دست یابیم.

رئیس اداره آزمایشگاههای حفاظت محیط زیست استان یزد از انجام 70 مورد پایش و نظارت بر آزمایشگاههای معتمد خبر داد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد، مژگان رضوانفر در این خصوص گفت: به منظور نظارت بر عملکرد آزمایشگاههای معتمد سازمان حفاظت محیط زیست کارشناسان این اداره کل در طی سال 1399 تعداد 70مورد پایش در قالب پایش از مکان آزمایشگاه ها، پایش در محل اندازه گیری و پایش به منظور انجام  اندازه گیری و تست مقایسه ای انجام داده اند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: در حال حاضر 13آزمایشگاه معتمد تحت نظر اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد مشغول به فعالیت هستند.

 

ارجاع 9 طرح تولیدی و خدماتی برای ارزیابی به محیط زیست یزد

محمد رضا کوچک زاده معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد از صدور مجوز استقرار 3 مورد  طرح های مشمول  ارزیابی زیست محیطی خبر داد.
کوچک زاده گفت: به منظور بررسی و اظهار نظر زیست محیطی طرح ها و پروژه های بزرگ تولیدی، خدماتی و عمرانی مشمول مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی در سال 1399، تعداد 9 مورد گزارش ارزیابی اثرات زیست محیطی طرح های مشمول به این اداره کل واصل که 3 مورد منجر به صدور مجوز استقرار و مابقی در سازمان متبوع در حال بررسی است.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها