موج
کدخبر : ۳۶۶۸۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366814

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان یزد:

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد گفت:یزد در زمینه تولید کاشی و سرامیک با ۸۶ کارخانه فعال، ۶۰ درصد تولیدات کاشی و سرامیک کشور را انجام می دهد و این صنعت ۲۰ هزار اشتغال ایجاد کرده و ۳۵ کارخانه دیگر نیز با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال راه اندازی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد نیز در این مراسم با اشاره به تفاهمنامه های مسئولیت های اجتماعی که با حضور دستگاه های معین اقتصاد مقاومتی برگزار می شود، اظهار داشت: تلاش های صورت گرفته در استان یزد شبانه روزی است.

محمدرضا علمدار یزدی، یزد را دومین استان معدنی کشور خواند و گفت: در یزد ۳ هزار واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در پنج گروه صنعتی با ۱۰۰ هزار اشتغال صنعتی با تولید ۸۰۰ قلم کالا در حال فعالیت هستند.

وی افزود: یزد در زمینه تولید کاشی و سرامیک با ۸۶ کارخانه فعال، ۶۰ درصد تولیدات کاشی و سرامیک کشور را انجام می دهد و این صنعت ۲۰ هزار اشتغال ایجاد کرده و ۳۵ کارخانه دیگر نیز با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال راه اندازی است.

علمدار یزدی با اشاره به اینکه با سهم ۱۵ درصدی تولید فولاد در کشور، در این زمینه نیز یک قطب در کشور هستیم، عنوان کرد: یزد در زمینه نساجی نیز با سهم ۲۷ درصدی تولید، یکی از قطب های نساجی کشور به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه بهبود فضای کسب و کار را از ابتدا در برنامه داشتیم، بیان کرد: تسریع در صدور مجوز، معافیت‌های گمرکی، سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیاردی، هزار و ۱۹ طرح نیمه تمام و ایجاد ۳۴ هزار شغل دیگر و … از اقدامات انجام شده در بهبود فضای کسب و کار است و این برنامه ها یزد را به بهشت سرمایه گذاری ایران تبدیل کرده است.

 واحد تولید گرانول امروز با سرمایه گذاری ۸ هزار میلیارد ریالی و اشتغالزایی در فاز اول برای ۱۹۰ نفر در میبد افتتاح شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها