موج
کدخبر : ۳۵۳۷۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353737

شهردار یزد؛

شهردار یزد از راه اندازی اداره شهر دوستدار کودک در معاونت شهرسازی شهرداری یزد خبر داد و گفت: شهر یزد به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک در تیرماه سال گذشته معرفی شد و این تفاهم نامه بین شهرداری کشور، یونیسف و شهرداری یزد خواهد بود تا در صورت کسب امتیاز لازم نماد شهر دوستدار کودک را بعد از شهر اصفهان داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، جمال الدین عزیزی بندر آبادی شهردار یزد در نشست خبری برخط از جشنواره روز جهانی کودک و نوجوان خبر داد و افزود: این جشنواره با نام شهر خوب برای بچه های خوب از 24 تا 30 آبان برپا خواهد بود و شامل برنامه های متنوعی بود که به علت کرونا به فضای مجازی محدود شد.

وی گفت: این برنامه ها شامل بخش‌های مسابقات انشا، نقاشی، سلفی، خلاقیت‌های مهارتی، کتاب و کتابخوانی، وبینارهای تخصصی و برنامه‌های تفریحی برای کودکان و نوجوانان است.

وی با بیان اینکه ممکن است همه کودکان به فضای مجازی دسترسی نداشته باشند، گفت: در زمان عادی شدن شرایط حتما برنامه هایی را در مناطق و محلات کمتر برخوردار برای کودکان و نوجوانان خواهیم داشت.

عزیزی هدف از این جشنواره را عدالت در برخورداری کودکان از امکانات شهری عنوان و بیان کرد: فارغ از هر جنسیت و نژادی کودکان باید از امکانات شهر پایدار و سالم استفاده کنند.

وی از راه اندازی اداره شهر دوستدار کودک در معاونت شهرسازی شهرداری یزد خبر داد و گفت: شهر یزد به عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک در تیرماه سال گذشته معرفی شد و این تفاهم نامه بین شهرداری کشور، یونیسف و شهرداری یزد خواهد بود تا در صورت کسب امتیاز لازم نماد شهر دوستدار کودک را بعد از شهر اصفهان داشته باشیم.

عزیزی با اعلام این خبر که دبیرخانه دائمی جشنواره کودک و نوجوان در یزد افتتاح می شود، افزود: سلسله وبینار های تخصصی با نام هویت و میراث داریم تا کودکان یزدی با فرهنگ و آداب و رسوم خودشان بیگانه نباشند.

وی افزود: در شورای اجرایی شهر دوستدار کودک ایجاد پارک مهارتی در دستور کار است همچنین واحد حقوق کودک را هم اداره شهر دوستدار کودک راه اندازی خواهیم کرد که در دست بررسی برای مصوب شدن است.

شهردار یزد به برخی اقدامات شهرداری در خصوص امنیت کودکان اشاره کرد و گفت: مرکز آموزش کودکان کار را شهرداری یزد در اختیار بهزیستی قرارداد همچنین اولین مرکز حمایت از زنان و کودکان بزه دیده را خواهیم داشت که شهرداری یزد این فضا را در اختیار این مرکز قرار می دهد و در کاهش آسیب های اجتماعی اقدام موثری خواهد بود.

عزیزی عنوان کرد: 500 دیویدی پلیر در اختیار کودکان که فضای مجازی ندارند قرار دادیم و آموزش و پروش سی دی آموزشی را در اختیار آنها قرار می دهد و می توانیم برای کودکانس که دسترسی به فضای مجازی ندارند و این امکان برای آنها فراهم نیست از طریق سی دی برنامه های هفته کودک را منتقل کنیم.

گفتنی است: این جشنواره هر شب از ساعت ۱۸ بر بستر صفحات یزد فرهنگ yazdfarhang@ و شهرداری یزد yazdshahr@ در اینستاگرام به صورت زنده پخش می‌شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها