موج
کدخبر : ۳۴۱۲۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341236

رئیس دادگستری شهرستان بافق گفت: برای توسعه صادرات مواد فراوری شده باید به فکر ارایه مشوق ها بود و در اینصورت معدن داران با توان بیشتری به فعالیت می‌پردازند و خام فروشی مواد اولیه و صادرات باعث فرار سرمایه ها است.

به گزارش خبر گزاری موج یزد، اسماعیل دهقان شوازی  رئیس دادگستری شهرستان بافق در بازدید از کارخانه کاشی و سرامیک شهرستان بافق به همراه تنی از کارکنان قضایی این شهرستان بیان داشت: هدف از این بازدیدها بررسی و آشنایی با مشکلات فراروی کارخانه ها، کارگران شاغل و همچنین ارائه راهکارهای مناسب و حمایت از حقوق کارگران و کارخانه در راستای تحقق شعار جهش تولید است.

این مقام قضایی اظهار داشت: لازم است در چارچوب منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، اهتمام لازم در ساماندهی به مشکلات جامعه کارگری در دستور کار قرار گیرد و بسترهای ترویج فرهنگ کار و همت جهادی در حمایت از تولید داخل، توسط مردم، با اعتنا به تلاش و ظرفیت‌های کارگران، جهش تولید و امنیت شغلی هرچه بیشتر این قشر زحمت‌کش فراهم شود.

وی نبود برخی زیر ساخت ها، امکانات و تأسیسات در شهرک های صنعتی و خام فروشی مواد اولیه و صادرات را باعث فرار سرمایه ها و سرمایه گزارها از شهرستان معدن خیز بافق دانست و تصریح کرد: برای توسعه صادرات مواد فراوری شده باید به فکر ارایه مشوق ها بود، در اینصورت معدن داران با توان بیشتری به فعالیت می‌پردازند و با فرآوری مواد معدنی قطعا ارزش افزوده بالاتر می رود وعلاوه بر رونق تولید افراد زیادی هم مشغول به کار می شوند.

در پایان دادستان شهرستان ابراز نمود: با تعامل و همکاری با دیگر ادارات و نهادها در جهت رفع موانع تولید اقدامات لازم را انجام و تصمیماتی در راستای رفع موانع تولید اتخاذ شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها