موج

رییس فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای؛

رییس فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای گفت: در جهت کشف استعداد ها ۲۷۰ نفر از بهترین ورزشکاران فعال باستانی کشور شناسایی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مجتبی جوهری رییس فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای گفت: شناسایی استعدادها و پشتوانه‌سازی آینده این ورزش بومی، ملی و اسلامی محور اصلی و رویکرد فدراسیون است که تاکنون برای رسیدن به آن اقدام‌های خوبی صورت گرفته است.

وی در جمع مسئولان و ورزشکاران پهلوانی و زورخانه‌ای یزد افزود: برای تحقق این موضوع مهم از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲۷۰ نفر از بهترین ورزشکاران فعال باستانی کشور شناسایی شدند.

این افراد در رده‌های مختلف سنی شامل نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید به مدت سه هفته در اردوهای بازآموزی و علمی زیر نظر ۴۰ نفر از مربیان مجرب کشور آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

این مسئول خاطر نشان کرد: دوره‌های استعدادیابی در اکثر استان‌ها ادامه دارد و نسبت به شناسایی ورزشکاران مستعد و جذب آنها به اردوهای مختلف اقدام مناسب به عمل می‌آید.

جوهری بیان داشت: تقویت تیم‌های ملی برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی قطعا به ورزشکاران آماده نیاز دارد که برگزاری اردوها در تحقق هدف فدراسیون موثر است.

وی با بیان اینکه ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای نقش مهمی در ارتقای فرهنگی و انسانی در جامعه و بین مردم و جوانان دارد بر گسترش آن در کشور با همکاری خیران و علاقه‌مندان تاکید کرد.

در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان و پیشکسوتان برگزار شد با لوح از تلاش فعالان این رشته قدردانی به عمل آمد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها