موج

۱۵۶ اثر ارسالی از سراسر کشور به دبیرخانه سومین جشنواره تئاتر خیابانی در یزد ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سامان خلیلیان رییس کانون تئاتر خیابانی کشور گفت: شهر جهانی یزد به دلیل زیرساخت ها و ظرفیت‌های بسیار گسترده ای که دارد، می‌تواند در آینده‌ای نزدیک پذیرای گروه های تئاتر خیابانی برجسته ایران و جهان در جشنواره چتر زندگی باشد.

وی در آیین افتتاحیه سومین جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی یزد که در گذر فرهنگ و هنر مازاری‌ها برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالیم که در این برنامه پرشور که حاصل زحمات هنرمندان عرصه نمایش استان زیبا و کویری یزد است حضور داریم.

رییس کانون تئاتر خیابانی کشور خاطرنشان کرد: این که سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی امسال پرشورتر و بهتر از سال قبل در حال برگزاری است، نشان از روند رو به رشد و خوب جشنواره دارد.

خلیلیان ادامه داد: جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی در دوره سوم خود و با حضور قابل توجه هنرمندان سراسر کشور و ارسال آثار فاخر توانست یک گام به هدف اصلی خود نزدیک تر شود.

وی تصریح کرد: ارائه اصالت ناب تئاتر خیابانی به مخاطبان که بی شک بستر و دنیای مخاطبین خودش یا به بیان بهتر همان مردم عامه را بدون هیچ مرزی به وسیله تئاتر خیابانی کشور انجام دادن از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

این هنرمند برجسته هنرهای نمایشی کشور افزود: امسال ۱۵۶ اثر ارسالی از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و با توجه به اینکه آثار رسیده هم به لحاظ کمی و هم کیفی نسبت به سال گذشته فاخر تر بودند، کار انتخاب بسیار سخت بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها