موج

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: ۲۴۹ نفر در حوادث ترافیکی استان یزد سال گذشته جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدحسین رحیمی‌زاده دبیر شورای  پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد در جلسه‌ای که با حضور مسئولان برای فرهنگ‌سازی ترافبک برگزار شد، افزود: در این طرح آموزش‌های لازم به اقشار مختلف مردم داده خواهد شد تا رفتارهای ترافیکی غلط و ناهنجار آنان در رانندگی اصلاح شود.

وی ادامه داد: در این طرح علاوه بر آموزش و پرورش و مهدهای کودک، از راه‌های مختلف در ادارات و مساجد و دیگر اماکن عمومی نیز آموزش‌های فرهنگ ترافیک انجام خواهد شد که موفقیت آن به میزان همکاری همگان در این طرح وابسته است.

این مسئول بیان داشت: با تصویب این طرح قرار شده در سه ماهه آخر امسال و سه ماه ابتدای سال آینده این طرح در استان اجرا شود.

به گفته رحیمی‌زاده، بر اساس اعلام شورای ترافیک استان یزد در سال قبل ۲۴۹ نفر در حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده‌اند و در ۶ ماهه اول سال جاری نیز  ۱۵۱ نفر در حوادث ترافیکی جان باختند.

وی علت حدود ۷۰ درصد حوادث رانندگی را عامل انسانی دانست و یادآور شد: با انجام آموزش‌های لازم می‌توان حوادث رانندگی را کاهش داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها