مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد؛

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد گفت: برخی واحد‌های صنعتی کوچک در استان یزد این قابلیت را دارند که زیر پوشش صنایع بزرگتر قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد،  علی عزالدینی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد گفت: با هدف کمک به واحد‌های کوچک صنعتی، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد کوچک که پتانسیل اتصال به واحد‌های بزرگ صنعتی را دارند، در یزد شناسایی شدند.

وی افزود: برخی واحد‌های صنعتی کوچک در استان یزد این قابلیت را دارند که زیر پوشش صنایع بزرگتر قرار گیرند که واحد‌های واجد شرایط شناسایی شدند.وی اضافه کرد: ۲ هزار و ۵۰۰ واحد کوچک که بانک اطلاعاتی نیز از آنها تشیکل شده، قابلیت و پتانسیل اتصال به واحد‌های بزرگ صنعتی را دارند.

عزالدینی با بیان اینکه ۹۰ درصد واحد‌های صنعتی استان یزد کوچک و متوسط هستند، افزود: واحد‌های کوچک زیر ۵۰ نفر واحد‌های متوسط بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر و واحد‌های بزرگ برای بیش از ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد در ادامه در مورد فعالیت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک بیان کرد: این صندوق با هدف رفع مشکلات صنایع فعالیت خود را آغاز کرد و در صورتی که بانک‌ها برای پذیرش وثیقه مشکلاتی داشته باشند، این صندوق تا سقف ۳ میلیارد تومان از کسری بازپرداخت وام تقبل می‌کند. وی همچنین از برگزاری تورهای صنعتی در یزد خبرداد و افزود: مدیران استان در تورهای خارج از استان نیز از واحد‌های صنعتی سایر استان‌ها دیدن کنند.

او در ادامه در مورد واگذاری زمین در شهرک صنعتی یزد بیان کرد: قیمت‌گذاری زمین توسط کارشناسان رسمی دادگستری انجام می‌شود و به‌منظور شکل‌گیری صنایع در شهرک صنعتی، اراضی با نرخ‌های کمتر از نرخ مصوب نیز در اختیار صنعتگران قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به ایجاد تصفیه‌خانه برای برخی از شرکت‌ها و نواحی صنعتی استان یزد گفت: این اقدام با هزینه‌های بالا انجام شده است اما متاسفانه برخی واحد‌ها به دلیل نوع فعالیت خود، استانداردهای لازم را برای اتصال به شبکه فاضلاب ندارند و به صورت غیرمجاز، پساب خود را رهاسازی می‌‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها