نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: باغ ها و درختان مردم در یزد خشک شده و سرمایه آنها به علت خشکسالی از بین رفته است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی در آئین بهره‌برداری از فاز 2 مجتمع آب‌رسانی تنگ چنار با بیان اینکه سابقه این شهرستان‌ها در استان یزد آبادانی و مزرعه‌های سرسبز بوده که به دلیل خشک‌سالی‌های اخیر کم‌کم به سمت نابودی رفته است گفت: ساخت مخزن و شبکه‌های آبیاری و آب‌رسانی نیاز منطقه است که امیدواریم با تلاش مسئولان استان یزد و کشور گره‌ای از مشکلات شهرستان‌ها و روستاها حل شود.

نماینده بزرگ‌ترین حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در شهرستان خاتم و بخش مروست در فاصله چند کیلومتر از شهر به مناطقی می‌رسید که متأسفانه درختانش در حال خشک شدن هستند و عده‌ای هم مجبور به ترک منطقه زندگی خود به دلیل خشک‌سالی شده‌اند.

وی بابیان اینکه شهرستان‌های کم آب یزد با مشکلاتی در کشاورزی روبه‌رو هستند تصریح کرد: امیدواریم که با برنامه‌ریزی‌ انجام شده مسئله آب شرب و کشاورزی مردم رفع شود و شاهد سرسبزی دوباره در استان یزد و شهرستان‌های آن باشیم.