فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: بسیج رسانه باید با فعالیت های خود هم برای مسئولان فرهنگ سازی برای پاسخگویی ایجاد کند و هم رسانه ها را به سمت مطالبه گری ترغیب کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سرهنگ رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان یزد به مناسبت روز خبرنگار با اشاره به ماموریت های بسیج رسانه در استان یزد اظهار داشت: بسیج رسانه ماموریت دارند رسانه ها را به حرکت وا بدارد تا مسئولان را مورد سئوال قرار دهند.

وی افزود: بسیج رسانه باید با فعالیت های خود هم برای مسئولان فرهنگ سازی برای پاسخگویی ایجاد کند و هم رسانه ها را به سمت مطالبه گری ترغیب کند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه انقلابی بودن یا غیر انقلابی بودن مردم نتیجه رفتار ما است، بیان کرد: وقتی مسئولی بد عمل کند، رفتار مردم تغییر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: نگاه سپاه الغدیر یزد این است که همه مردم ما انقلابی هستند مگر عده ای قلیل و اگر انقلاب اسلامی ما توانسته سخت ترین شرایط را پشت سر بگذارد، به خاطر مردمی بودن دفاع مقدس بود.

پورشمسی ادامه داد: دفاع مقدس ما از آذر ماه سال ۶۰ با عملیات ثامن الائمه که مردم وارد شدند، دفاع مقدس شد و اتفاقات خوبی رخ داد و با مردمی شدن دفاع مقدس توانستیم با ۵۳ کشور دنیا مقابله کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نگاه مجموعه سپاه الغدیر استان یزد به جریاناتی که اتفاق می افتد، نگاه انقلابی است و دایره انقلابی بودن مردم یک دایره وسیع است.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در بخش پاسخ به سئوالات خبرنگاران در مورد اراضی پارک کوهستان یزد اظهار داشت: به اینکه گفته می شود سپاه این اراضی را تصرف کرده، نقد داریم زیرا اینگونه نیست و سپاه مالک این اراضی است.

وی تصریح کرد: برای این اراضی برنامه های بسیاری داریم و طرح دهکده مقاومت، بیش از ۲۴۰ آلاچیق، پیست دوچرخه سواری، اسب سواری، موزه دفاع مقدس، رصد خانه و ... از جمله برنامه هایی است که برای این فضا در کنار پارک کوهستان در نظر گرفته شده و امیدواریم با همکاری شهرداری و سایر نهادها بتوانیم شرایط استفاده مردم از این فضا را فراهم آوریم.

پورشمسی با بیان اینکه امکان جذب ۵۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای تکمیل و راه اندازی این پروژه داریم اما با مشکلی در این مسیر مواجه هستیم، افزود: این زمین مشکل سند ملکی دارد که اگر این مشکل حل شود، امور تسهیل شده و به سرعت کار تکمیل پروژه آغاز می شود.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد یادآور شد: سیل‌بند این طرح نیز بازتعریف و طراحی جدید شده و در مجموع ۸۰ تا ۹۰ درصد کار انجام شده و در صورت رفع این مشکل، شاهد اتفاقات خوبی در دهکده مقاومت خواهیم بود.